fbpx

Şeker Yatırım’dan Hisse Önerileri

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Bakış

Güne alıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi 1.309,98 ile yeni tarihi zirve test ederken, gün sonuna doğru gelen kar satışlarıyla kazançlarını geri vererek günü %0,13 yükselişle 1.292,99 ile yeni yüksek seviyeden kapattı. Endeks kısa vade 1.256, gün içinde 1.291 üzerinde tutundukça kar satışları yaşansa da endeksin yükselişini 1.305 üzerinde 1.320-1.332 aralığı ara hedef olmak orta vadede 1.345 seviyelerine kadar devam ettirme potansiyelini koruyacaktır.

Endeks kısa vadede 1.305 altında kaldıkça 1.291 ilk hedef olmak üzere bu seviye altında kar satışlarını 1.272-1.256 aralığına kadar devam ettirmesi beklenmektedir. Kısa vadede bu aralığa gerileme trade amaçlı yeni alım fırsatı, gün içinde 1.304 ve üzerine düşük hacimli yükselişler satış fırsatı olarak takip edilebilir. Teknik göstergelerdeki genel güçlü pozitif eğilim devam etse de göstergelerde güç kaybı dikkat çekiyor. Kısa vadeli göstergelerin aşırı alım bölgesinde negatif eğilime girmesi ve momentumdaki negatif eğilim endekste kısa süreli güçlü kar satışları yaşanabileceğine işaret etmektedir. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten – (17.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!