fbpx

Şeker Yatırım’dan Çok Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisseler – (9.11.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne pozitif başlangıç yapan ve günü genelinde Sınai endeks öncülüğünde yükselişini sürdüren BIST-100 endeksi günü %1,01 yükselişle 1.191,96’dan kapattı. Yurtdışı majör borsalar geçen haftayı %6-9 arasında değişen yükselişlerle tamamlarken, Cuma günü endeksler güçlü yükseliş sonrası genel olarak sınırlı kar satışlarıyla kapattı. BIST geçen hafta yurtdışı borsalardaki eğilime paralel güçlü yükselişle gerçekleştirirken, Cuma günü de bu yükseliş eğilimini devam ettirdi. ABD seçimlerini Demokrat aday Biden kazanırken, mevcut başkan Trump cephesinin seçime itirazları devam ediyor. Senatoda çoğunluğun kimde olacağı ise kesinleşmiş değil. Yurtdışı borsalar geçen hafta başkan olması beklenen Biden’in daha büyük bir teşvik paketini hayata geçireceği düşüncesiyle yükselirken, seçim belirsizliğinin sona ermesi sonrası bu eğilim hafta başında da devam ediyor. Cuma günü TL’de değer kayıpları ve negatif ayrışma devam ederken, hafta sonu TCMB başkanı Murat Uysal görevden alınarak yerine eski maliye bakanı Naci Ağbal atandı. Bunun ardından henüz teyit edilmeye ve sosyal medya hesabından açıklanan Hazine ve Maliye bakanı Berat Albayrak’ın da istifa ettiği haberi geldi. Ekonomi yönetimine yönelik bu haberler sonrası yurtiçinde kısa vadede ana gündemi ekonomiye yönelik yeni yol haritası ve mesajlar olacaktır.

Birçok Avrupa ülkesi artan vaka sayıları sonrası kısıtlamalara başvururken, piyasalar şuan için ekonomilerin yeniden kapanması ve büyüme endişelerini bol likidite nedeniyle göz ardı ediyor. Ancak Biden seçimi kazansa bile teşvik paketinin çıkması zaman alabilir. Bu nedenle güçlü yükseliş sonrası hafta içinde yurtdışı borsalarda kar satışları yaşanabilir. BIST’in ise kur ve faizde dengelenme olması durumunda banka hisseleri öncülüğünde ve yurtdışına paralel yükseliş eğilimini devam ettirmesi beklenmektedir. VIX endeksi 25 seviyesi altına gerilerken, borsalarda endişenin azaldığına işaret ediyor. Endeks 31 seviyesi altında kaldıkça ABD borsalarındaki yükseliş eğiliminin korunması beklenmektedir. CDS’leri ise haftayı 530’lardan kapattı. CDS’lerdeki gerilemenin devam etmesi son dönemde güçlü değer kaybeden TL’nin kayıplarını geri almaya devam edeceğine işaret edecektir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri haftaya güçlü yükselişle başlarken, Asya borsaları da yeni haftaya güçlü alımlarla başladı. Güne alıcılı başlaması beklen BIST 100 endeksinin ekonomi yönetiminden gelecek haberler ile kurların seyrine bağlı olarak bu eğilimini sürdürme çabasında olacağını düşünüyoruz.

Çok Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisseler

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Çok Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisseler – (9.11.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!