Şeker Yatırım Yüzde 65 ve 51 Kazandırma Potansiyelli Hisse Önerileri | (10.08.2020)

günlük hisse önerileri

hisse %C3%B6nerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

BIST100

Cuma gününe negatif eğilimle başlangıç yapan BİST-100 Endeksi gün içinde satıcılı ve dalgalı seyrini devam ettirse de gün sonuna doğru gelen tepki alımlarıyla haftayı %2,53 yükselişle 1.061 seviyesinden kapattı. Yurtdışı borsalar haftanın son işlem gününü genel olarak yükselişle kapatırken, yurtiçi piyasalarda gün içi dalgalanma devam etti. TL’deki değer kayıplarının devam etmesiyle gün içinde endekste satış baskısı güçlü şekilde devam etse de TCMB’nin aldığı bazı tedbirlerin etkisiyle gün içinde kurda yaşanan gerilemenin desteğiyle endeks güçlü tepki yükselişiyle günü artıda kapattı. TCMB fonlama maliyetinin yükselmesiyle birlikte kurda gün içinde hızlı gerileme yaşansa da BIST kapanışı sonrası yükseliş eğilimi devam etti.

Kısa vade de kurdaki oynaklık endeks üzerinde etkili olmaya devam edecek. Kurlardaki yükselişin durması ve gerileme yaşanması durumunda endekste tepki yükselişinin güçlenerek devam etmesi beklenirken, kısa vadede kurlarda oluşan atağın devamı durumunda endekste panik satışlarının devam etmesi beklenmektedir. TCMB ve BDDK gibi kurumların alacağı kararlar ve kurdaki gelişmeler yakından takip edilecek. CDS’ler haftayı 583 seviyesinden kapatırken, yüksek seyrini devam ettiriyor. VIX endeksi 22 seviyelerinde ve volatilitenin düşmeye devam ettiğine işaret ediyor. ABD ve Almanya vadeli endeksleri BIST kapanışına göre pozitif seyrederken, Asya borsaları haftaya genel olarak karışık bir görünüm ile başladı. Kurlardaki yüksek seyrin devam etmesinin etkisiyle endeksin haftaya negatif eğilimle başlamasını bekliyoruz. Ancak gün içinde kurdaki dalgalanmanın azalması durumunda tepki alımları görülebileceğini düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri : 

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi %E2%80%93 10.08.2020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Beğenebileceğiniz İçerikler


hisse önerileri

Yatırım Finansman Yüzde 59 ve 48 Getiri Potansiyelli Hisse Önerileri |(10.08.2020)


hisse önerileri

Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (7.08.2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*