fbpx

Şeker Yatırım Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi – (12.11.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne yükselişle başlayan BİST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğündeki yükselişini güçlendirerek tarihi en yüksek işlem hacmi ve 1.284,62 ile tarihi zirve test ederek günü %2,91 yükselişle 1.279,22’den kapattı. Bankacılık endeksi hafta başından beri oluşan pozitif ayrışmasını ve yükselişini daha da güçlendirerek günü %8,88 yükselişle tamamladı. Ekonomi yönetimindeki değişiklikler sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı ile TCMB Başkanının alacağı kararlarını desteklediklerini ve arkasında olduklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni ekonomik program sinyali verirken, açıklamalar piyasalar tarafından Ortodoks politikalara geri dönüş sinyali olarak değerlendirilirdi. Açıklamalar sonrası hafta başından beri TL varlıklarda oluşan pozitif fiyatlama tam anlamıyla bir TL varlık rallisine dönüştü. BDDK’nın Swap kararı da normalleşme adımı olarak değerlendirilirken bankalardaki yükselişi destekledi. Açıklamalar sonrası TCMB’den güçlü bir faiz artışı beklentisi oluşurken, kurlardaki günlük düşüş %5’lere yaklaştı. Türkiye CDS’leri sert düşerek 400’lü seviyelere gerilerken, TL varlıklarda oluşan ralliyi destekledi. BİST’te çok uzun süre sonra bankacılık öncülüğünde yabancı alımları gözlemlendi.

Tahvil faizlerindeki ve kurlardaki sert gerileme de bankacılık endeksindeki sert yükselişi destekledi. Global risk alma iştahı aşı haberiyle devam etse de yurtdışı borsalardaki yükseliş eğilimi momentum kaybederken sınırlı yükselişle kapattılar. Yaşanan güçlü yükselişe rağmen bankacılık hisselerinde değerleme olarak halen potansiyelin yüksek olması nedeniyle BİST’te artan yabancı ilgisiyle yeni zirve seviyeler test edilebilir. Yeni zirve seviyelerinin tarihi yüksek hacimle gerçekleşmesi de endekste yükselişlerin devam edeceğine işaret ediyor. Ancak güçlü yükseliş sonrası belli seviyelerde sınırlı da olsa yurtdışı borsaların zayıflaması durumunda kar satışları yaşanabilir. Para politikasındaki normalleşme sinyalleri sonrası yabancı ilgisi ve TCMB faiz artışı beklentileriyle TL’nin güçlenmeye devam etmesi beklenmektedir. Bu nedenle Merkez Bankası’nın 19 Kasım toplantısı önem kazanmaktadır. CDS’lerdeki sert düşüş TL varlıklara yabancı ilgisinin arttığına ve TL varlıklara yönelik risk algısının zayıfladığına işaret ediyor. VIX endeksi 24 seviyelerinde seyrederken, endeks 31 seviyesi altında kaldıkça ABD borsalarında kar satışları yaşansa yükseliş trendinin korunması beklenmektedir. BİST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri sınırlı negatif seyrederken, Asya borsalarında genel olarak yükseliş eğilimi var. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması ve yeni tarihi zirveler test ederek bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişini devam ettirmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi – (12.11.2020) ilk olarak ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!