fbpx

Şeker Yatırım Yüksek Kazanç Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne kar satışlarıyla başlayan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğündeki yükselişini devam ettirerek günü %0,93 yükselişle TL bazında tarihi yeni zirve seviyesi olan 1.243,00’den kapattı. Global risk alma iştahı aşı haberiyle güçlenmeye devam ederken, yurtdışı borsalar genel olarak yükselişini düşük momentumla devam ettirdi. BIST ise ekonomi yönetimindeki değişim sonrası kurlardaki yükselişin durmasıyla yurtdışına paralel yükselişini sürdürdü. Bankacılık endeksi pozitif ayrışmaya devam ederken, Covid19’dan en çok negatif etkilenen sektör olan havacılık hisseleri, aşı haberleriyle güçlü yükseliş gerçekleştirdi. Aşı haberiyle hem yurtdışı hem de yurtiçi piyasalarda pozitif fiyatlama devam edebilir. Ancak, aşı haberleri sonrası ABD’den beklenen ek teşvik paketinin daha düşük olabileceği ya da teşvik paketinin gecikeceği beklentisiyle borsalarda kar satışları yaşanma riski yükseldi.

BIST’te de tarihi zirve seviyeler test edilirken, yeni zirve seviyelere yükselişler kar satışı fırsatı olarak kullanılabilir. VIX endeksi 25 seviyelerinde seyrederken, endeks 31 seviyesi altında kaldıkça ABD borsalarında kar satışları yaşansa yükseliş trendinin korunması beklenmektedir. Türkiye CDS’leri 450 seviyelerine gerilese de mevcut seviyeler, TL varlıklara yönelik risk algısının hala yüksek olduğuna işaret ediyor. Faizlerin artabileceği beklentisiyle kurlarda gerileme devam ettikçe, BIST’te bankacılık hisseleri öncülüğünde yükseliş eğiliminin devam etmesi beklenir. Bugün Eylül cari açık verisi açıklanacak (beklenti: -2.5 milyar dolar) takip edilecek. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri yatay yakın seyrediyor. Asya borsalarında genel olarak alıcılı eğilim devam ediyor. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması ve yeni tarihi zirveler test etmesi beklenen endekste sınırlı da olsa gün içinde kar satışları yaşanabilir.

Yüksek Kazanç Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (11.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım Yüksek Kazanç Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!