fbpx

Şeker Yatırım 2020 Nisan Hisse Önerileri

aylık hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

8 Hisseden Oluşan Hisse Portföy Önerileri

Nisan ayında yurtdışı piyasaların ana gündemi Covid-19 virüsü olacak. Virüsün yayılmaya devam etmesi, kısa sürede tedavi için bir ilaç bulunmadıkça ve hayat normale dönmedikçe global ekonominin hızla daralarak resesyona girmesi beklenmektedir. Büyük mali ve parasal teşviklere rağmen riskten kaçınma eğilim ile piyasalardaki dalgalanmanın devam etmesi beklenmektedir.

Başta ABD ve Avrupa olmak üzere majör ekonomilerden gelecek ekonomik veriler takip edilecek. Beklentilerden iyi veriler gelmesi piyasalara moral verebilir. Yurtiçinde de gündem Covid-19 salgının seyri olacak. Salgının kontrol altına alınmasının ne kadar süreceği, alınan ekonomik tedbirlerin yeterli olup olmayacağı önemli olacak. Salgının ekonomiye ne kadar hasar vereceği hesaplanamadığı için yurtiçi piyasalardaki volatilitenin kısa vadede devam etmesi beklenmektedir. Salgının kontrolünün uzun sürmesi durumunda ekonomi ve piyasalarının bundan güçlü negatif etkilenmesi beklenmektedir.

Nisan ayında BIST’in yurtdışına paralel dalgalı seyrini devam ettirmesi ve geniş bir bantta dalgalanması beklenmektedir. Hem yurtiçi hem de yurtdışında borsalarda tepki yükselişleri oluşsa da ekonomilerin resesyona girebilecek olması nedeniyle tepki yükselişlerinin tekrar satış fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir.

Portföyümüzdeki tahvil ağırlığını %50, döviz ağırlığını %25 ve hisse senedi ağırlığını %25’de sabit tutuyoruz.

Rapor için tıklayın.

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!