fbpx

Rusya Merkez Bankası Kripto Şirketleri Konusunda Uyardı!

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya Merkez Bankası borsaları kripto para şirketleri konusunda uyardı. Kripto şirketlerinin borsalardan uzak durmasını istedi.

Kripto Şirketlerini Borsadan Uzak Tutma Çabası!

Rusya Merkez Bankasından Kripto Para Uyarısı!
Rusya Merkez Bankasından Kripto Para Uyarısı!

Bilindiği üzere bir çok devlet kripto paraları tehlikeli buluyor. Destekleyen devletler mevcut ancak kripto paralar genel itibari ile kısıtlamalar ile gündeme geliyor. Bu sebeple yatırımcılar da bu gelişmelerden kötü etkileniyor. Devletler genel olarak kripto paraları fazla riskli olarak görüyor. Bu hamlenin sonuncusu ise Rusya tarafından geldi. Rusya borsaları kripto para şirketlerini listelememesi konusunda uyardı. Merkez Bankası’nın yeni borsa tavsiyelerinde dijital varlıklar ve şirketleri için uyarılar vardı.

Rusya Kripto Paraların Üzerine Mi Gidecek?

Rusya Kirpto Paraların Üzerine Mi Gidecek?
Rusya Kirpto Paraların Üzerine Mi Gidecek?

Geçtiğimiz Haziran ayında Rusya Merkez Bankası kripto paraların yatırım risklerini inceleyeceği yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Bir çok ülkenin geçtiğimiz günlerde özellikle kripto para borsası Binance’nin üzerine gitmesi ile de yatırımcılar son derece korkmuştu. Devletlerin ilgisini çekmeye başlayan bu piyasa artık düzenlemelerin hedefi haline gelmiş durumda. Rusya Merkez Bankasının yaptığı açıklamada “Rusya Merkez Bankası’nın tavsiyeleri önleyici bir önlemi amaçlıyor. Bu tür enstrümanların kitlesel bir yatırımcı tarafından benimsenmesini önlemek için tasarlandı” ifadelerine yer verildi. Rusya ve diğer devletler kripto para piyasasını sıkıştırmaya devam edecek mi merak bilinmiyor.

Kripto Paralar Riskli Açıklaması!

Rusya Kripto Paraların Riskli Olduğunu Söyledi!
Rusya Kripto Paraların Riskli Olduğunu Söyledi!

Rusya Merkez Bankası kripto paraları riskli bulduğu yönünde de açıklamalarda bulundu. Volatil bir piyasa olduğunu ve bu oynaklığın yatırımcıları zarar ettirme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Rusya Merkez Bankası yaptığı açıklamada “Bu tür varlıklarla bağlantılı finansal araçların satın alınması, yeterli deneyim ve bilgiye sahip olmayan kişiler için artan kayıp risklerini beraberinde getiriyor” ifadelerin yer verdi. Bu konuda yatırımcıları uyararak dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Hisse Bank veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Rusya Merkez Bankası Kripto Şirketleri Konusunda Uyardı! haberi ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!