PGSUS, GARAN, TAVHL, ALARK, MGROS Model Portföy Önerileri

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Dün güne hafif pozitif açılışla başlayan endeks, seans başında gelen güçlü alımlarla 1348,0 seviyesine kadar yükseliş kaydetti. Ardından hafif geri çekilmiş olsa da toparlanmayı başaran BIST100, günü %0,75 değer kazancıyla 1339,9 puanla kapattı. Yukarı yönlü hareketlerin devamını beklediğimiz endekste, bir önceki zirve 1351,0 seviyesini direnç olarak izleyeceğiz. Bu seviye üzerinde kalınması halinde 1365,0 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1325,0 ilk destek olmak üzere 1300,0’e düşüş devam edebilir.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

 Dolar/TL’de ise yatay seyir devam ediyor. An itibariyle 22 günlük hareketli ortalama 7,81’in üzerinde işlem gören kurda, bu seviyenin üzerinde kalınması halinde 7,90-7,92 bandına ivmelenme görülebilir. Ancak ABD teşvik paketindeki olumlu ilerleyişle beraber zayıflayan dolar karşısında kurda gevşeme görülebilir. Bu durumda 7,81’in altında kalınması halinde 7,75’lere düşüş görülebilir.

Bugünün Gündeminde…

 AB ve İngiltere, Brexit ayrılık anlaşmasının uygulanması konusunda prensipte anlaşma sağladı. Buna göre ayrılık anlaşması ve İrlanda Protokolü’nün 1 Ocak 2021’den itibaren yürürlüğe gireceği bildirildi. Açıklamada, hayvan, bitki ve diğer ürünlere yönelik sınır kontrol noktaları, ihracat beyannameleri, ilaç temini, süpermarketlere gıda temini gibi alanlarda uzlaşı sağlandığı ve Birleşik Krallık’ın, İç Piyasalar Yasası’nın 44., 45. ve 47. maddelerini geri çekeceği ve vergi yasasında da benzer hükümlerin yer almayacağı kaydedildi.

 ABD-Çin arasında son dönemde yaşanan gerilime rağmen ikili ticaret artış gösterdi. Biden döneminde daha öngörülebilir olması beklenen ilişkilerde Faz 2 görüşmelerinin bir an önce başlanması bekleniyor.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda, seans başında Almanya Dış Ticaret Dengesi verisi açıklanacak. Seans sonunda ise ABD tarafında Jolts İş İmkanları Endeksi ve Toptan Stoklar verilerini takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasalarında İngiltere’de aşı yapımının ilerleme kaydetmesi ve ABD yardım paketinin onayına yaklaşılması ile beraber pozitif hava hakim. Avrupa piyasaları da Brexit’te uzlaşma sağlanması ile açılışta pozitif olması bekleniyor. Amerika vadelileri ise dünkü seans kapanışı ardından yukarıda işlem görüyor.

 EUR/USD ise, doların değer kaybetmesi ile beraber güçlü duruşunu koruyor. 1,2135’i direnç olarak izleyeceğimiz paritede, bu seviyenin üzerinde kalınması halinde 1,2180 yeniden hedeflenebilir. Bu hafta AB liderler toplantısında alınacak kararlar parite üzerinde hareketliliğe neden olabilir. Bu durumda olası geri çekilmelerde ise 1,21’i destek olarak takip edeceğiz.

TKFEN, PGSUS, GARAN, TAVHL, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri – 9122020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten – (9.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

PGSUS, GARAN, TAVHL, ALARK, MGROS Model Portföy Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*