PGSUS, GARAN, ALARK, MGROS, ARCLK Model Portföy Önerileri ve Yorumları

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Endeks, dün güne pozitif açılışla başlamasının ardından, seans sonuna doğru yükseliş ivmesi yakalayarak tarihi zirvesini tazeledi ve günü %0,78 değer kazancıyla 1350,3 puanla kapattı. Bugün yapılacak olan ABD liderler toplantısı öncesi endekste hafif negatif bir açılış görebiliriz. Ardından toparlanması halinde 1360,0’ı direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde ise 1375,0 sonraki hedef olarak izlenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1342,0 ilk destek olmak üzere 1325,0’e düşüş devam edebilir.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

 Dolar/TL’de hafta başından beri daralan bantta işlem görmeye devam ediyor. 7,8530 direncini geçemeyen kurda, 7,80’İ destek olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde ise 7,75’e düşüş devam edebilir. Olası yükselişlerde ise 7,8530 üzerinde 8,00- 8,03 bandına yükseliş denemeleri görülebilir.

Bugünün Gündeminde…

 Bugün başlayacak ve iki gün sürecek Avrupa Birliği liderler zirvesinden Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon arama faaliyetleri nedeniyle Türkiye’ye yönelik yaptırım çıkmasından endişe edilirken, Amerika’da S400 yaptırımlarına ABD Temsilciler Meclisinden onayı geldi. Temsilciler Meclisinde 78 ret oyuna karşı 335 oyla kabul edilen yasa tasarısının Senato’da da üçte iki çoğunlukla geçmesi halinde, daha önce yasayı veto edeceğini söyleyen ABD Başkanı Donald Trump’ın veto hakkı ortadan kalkacak.

 Yurtiçi veri gündemine seans başında Eylül ayı işsizlik oranı veriri açıklanacak. Önceki dönem %13,2 olarak gerçekleşmişti.

 Yurtdışı veri gündeminde ise öğleden sonra Euro Bölgesi Liderler toplantısı yanı sıra ECB Faiz Kararını açıklayacak. Ardından ABD tarafında Kasım ayı enflasyon verisi ve Haftalık İşsizlik Maaşı Başvurularını takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasalarında Brexit görüşmeleri ve ABD teşvik paketinde sona yaklaşılması ile beraber bugün bir miktar kar satışları görülüyor. Avrupa piyasalarında Liderler Zirvesi ve ECB faiz kararı öncesi yatay bir seyir görülebilir. Amerika vadelileri ise dünkü seans kapanışı ardından Nasdaq öncülüğünde zayıf bir görünüm sergiliyor.

 EUR/USD ise, yükseliş trend kanalı içinde hareket etmeye devam ediyor. 10 günlük hareketli ortalama 1,2070’den destek bulan paritede 1,2170’i direnç olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin geçilmesi halinde trend kanalı üst bandı 1,2250 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,2070 altında 1,20’e düşüş devam edebilir.

TKFEN, PGSUS, GARAN, TAVHL, ALARK, MGROS, ARCLK

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri – 10122020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten – (10.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

PGSUS, GARAN, ALARK, MGROS, ARCLK Model Portföy Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*