fbpx

PETKM, TUPRS, THYAO, PGSUS, TAVHL Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında oldukça zayıf bir seyir izledi ve günü %2 kayıpla 1,517 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 34.2 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 12 hisse değer kazandı, 88 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.08 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda hafif satıcılı bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayın

Dün ABD endekslerinde gün içindeki sert satışların ardından FED Başkanı Powell’ın konuşması ile toparlanma görüldü. Ancak sektörel fiyatlamaların halen net şekilde hissedildiğini görüyoruz. Nitekim Nasdaq negatif tarafta kapanırken, S&P ve Dow Jones ise pozitif tarafta kapanış yaptı. Son dönemde yükselen tahvil faizleri ile beraber Powell’ın açıklamaları daha önemli hale gelmişti. Powell enflasyonun halen yumuşak, ekonomik belirsizliklerin de halen oldukça fazla olduğunu belirtti. Öte yandan faizlerdeki yükselişin de büyüme beklentileri ile olduğuna değindi. Bu açıklamalarla ABD endekslerinde toparlanma görüldü. İçeride ise yurtdışı piyasalara paralel bir seyir izlendi. TCMB Resmi Gazete’de yayımlanan kararında, TL zorunlu karşılık oranlarının her vadede 200 baz puan artırıldığı belirtildi. Bu karar ile beraber daha önce de bahsettiğimiz sıkı duruşun diğer araçlarla desteklendiğini görüyoruz. Kısa vadede bankalar üzerinde bir miktar baskı görebiliriz ancak TL açısından kısmen olumlu değerlendirilebilir.

BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz. 1,525 altında görünüm zayıf; 1,500-1,485 destek seviyeleri iken, 1,525-1,540 direnç seviyeleridir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz.
 1,525 altında

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından aşağı yönlü hareketin devamını görmemiz halinde 1.585 ve 1.560 seviyeleri destek olarak takip edilebilir.
 Olası yukarı yönlü hareketlerde ise 1.600 ve 1.610 seviyelerini kısa vadede direnç olarak izliyoruz. 1.600 seviyesini yükselişlerin devamı açısından önemsiyoruz. Bu seviyenin altında kalındıkça zayıflığın devamı beklenebilir.

PETKM, TUPRS, THYAO, PGSUS, TAVHL

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (24.02.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

PETKM, TUPRS, THYAO, PGSUS, TAVHL Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!