PETKM, OZGYO, CEMTS, VESTL, NATEN, POLHO Haftalık Hisse Önerileri Ve Yorumları

günlük hisse önerileri

Haftalık Piyasa Stratejisi

Borsa

Borsa endeksi 1530 seviyesindeki 22-günlük ortalamasına tepki yükselişini gerçekleştirdi. Ancak bu seviyenin üzerinde kapanış olmadı. Kısa vadede bu noktalardan bir miktar geri çekilmeler görebiliriz. Endeksin 1530 seviyesi üzerine yerleşmesi durumunda ilerleyen günlerde yukarı hareket hızlanabilir. Bunun aksi durumda 1500 seviyelerine doğru geri çekilmeler görülebilir. Büyük resimde ise yukarı trend halen korunuyor. Ana resimde 1460 seviyesindeki 50-günlük ortalama seviyesi üzerinde kaldığı sürece yukarı trendin devam ettiğini düşüneceğiz. Kısa vadede yukarıda bahsettiğimiz dalgalanmalar olabilir. 1530 seviyesi üzerinde tutunma sağlanırsa yukarı eğilim hızlanabilir ve 1600 seviyelerine doğru alımlar görülebilir.

Stratejik olarak Borsa endeksinin 50-günlük ortalamasının (1460 seviyesi) üzerinde kaldığı sürece orta ve uzun vadeli pozisyonlar korunabilir. Kısa vadeli al-sat yapan traderler ise 1530 seviyesini izlemeleri gerekiyor. Bu seviye altında kısa vadede aşağı yönlü baskılar görebiliriz.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Uzun vadeli düşünen yatırımcılar ise şirketlerindeki beklentiler devam ettiği sürece pozisyonları koruyabilirler. Kısa vadeli dalgalanmaların uzun vadeli beklentilerini bozmasını istemezler. Bununla birlikte olası bir sert düşüşten etkilenmek istemeyen uzun vadeli yatırımcılar, VIOP’da endeks kontratında veya varsa sahip olduğu hisse senedine ait kontratta pozisyon büyüklükleri kadar veya yarısı kadar büyüklükte kısa pozisyon açarak kendilerini koruma altına alabilir ve süreci bir süre bu şekilde takip edebilir.

Bilançolar devam

Bilançolar açıklanmaya devam ediyor. TTRAK 10 Şubat, TUPRS 11 Şubat, AKSA ve TAVHL 16 Şubat, ENJSA 22 Şubat ve ASELS 23 Şubat tarihlerinde açıklanması bekleniyor. Bilançolara bağlı olarak önümüzdeki dönemde hisse bazlı hareketlilikler devam edebilir.

Dolar

Dolar kurunda TL’deki pozitif ayrışma devam ediyor. Önceki hafta TCMB verilerine göre vatandaş 488 mn $ ve şirketler 561 mn $ döviz satışı gerçekleştirdi. Yurt içi yerleşiklerin uzun zamandır alım tarafından satış tarafına geçmiş olması önemli. Geçen hafta dolardaki düşüşün hızlanmasında, vatandaşın döviz satışlarının devam ettiği ve yabancı girişlerinin hızlandığını düşünüyoruz. CDS oranlarının 300 seviyesinin altına gerileyerek 280 seviyelerine gelmesi de bunu gösteriyor. Dolar kuru teknik olarak 50-haftalık ortalamasının da altına geriledi. Aşağı yönlü seyrin önümüzdeki dönemde sürmesini bekliyoruz. 7 seviyesi psikolojik bir destek olurken, bu seviyenin altında ilerleyen aylarda 6.50 seviyesini görme ihtimalimiz bulunuyor. Yukarı tepki yükselişleri olsa bile kalıcı olmasını beklemiyoruz.

PETKM, OZGYO, CEMTS, VESTL, NATEN, POLHO

Integral Yatirim Haftalik Hisse Onerileri – 8 12 Subat 2021

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış seansında oluşan fiyatlardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss seviyeleri belirlenecektir. Açılış seansının ardından tablomuz giriş fiyatları ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

Kaynak: İntegral Yatırım Haftalık Borsa Bülteni – (8-12 Şubat 2021)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

PETKM, OZGYO, CEMTS, VESTL, NATEN, POLHO Haftalık Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*