ODAS, TTRAK, ECZYT, VESTL, ALCTL, ALARK, NETAS Haftalık Hisse Önerileri Ve Yorumları

günlük hisse önerileri

Haftalık Piyasa Stratejisi

Borsa

Borsa endeksi 1530 seviyesindeki 22-günlük ortalaması üzerine yükseldi ve bu seviyenin üzerinde kalma savaşı veriyor. Teknik olarak görünümde zayıflama olduğu söylenebilir. 1530 seviyesinin altına gerileme olması durumunda satış baskısı ilk olarak 1519 desteğine doğru devam edebilir. Satışların bu seviyenin de altına düşmesi durumunda ise 1500 seviyelerini izleyeceğiz. Ancak şimdilik endeks halen 1530 seviyesinin üzerinde ve ısrarlı bir şekilde tutunmaya devam ediyor. Endekste 1542 seviyesinin üzerine yerleşme olması durumunda ise yukarı doğru hareket ivmelenebilir. Bu durumda 1556 ve sonrasında 1582 dirençleri test edilebilir.

Dolar

Dolar kurunda TL’deki güçlenme devam ediyor. Önceki hafta TCMB verilerine göre vatandaş 1.379 mn $ ve şirketler 753 mn $ döviz satışı gerçekleştirdi. İki haftadır yurtiçi yerleşiklerin satışları devam ediyor. Dolar kurundaki düşüşte bu satışların etkisi yüksek. Dolar kuru teknik olarak 7 seviyesindeki psikolojik desteğine yaklaşmış durumda. Bu seviyenin altına gerilemesi durumunda aşağı yönlü seyir güçlenebilir. İlerleyen aylarda 6.50 seviyesini görme ihtimalimiz sürüyor. Dolar kurunda genel resimde aşağı yönlü trend devam ediyor. Tepki yükselişleri gelse bile kalıcı hareketler olmasını beklemiyoruz. Yukarıda ise 7.05 seviyesi geçilir ve üzerine yerleşirse tepki yükselişi 7.25 seviyelerine doğru devam edebilir. Ancak kalıcı olmasını beklemiyoruz. Perşembe günü TCMB toplantısında faiz değişikliği beklenmiyor. Kur üzerinde önemli bir etki yaratmasını beklemiyoruz.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

ODAS, TTRAK, ECZYT, VESTL, ALCTL, ALARK, NETAS

Integral Yatirim Haftalik Hisse Onerileri – 15 19 Subat 2021

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış seansında oluşan fiyatlardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss seviyeleri belirlenecektir. Açılış seansının ardından tablomuz giriş fiyatları ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

Kaynak: İntegral Yatırım Haftalık Borsa Bülteni – (15-19 Şubat 2021)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ODAS, TTRAK, ECZYT, VESTL, ALCTL, ALARK, NETAS Haftalık Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*