Migros Hisse Yorumu ve Yüksek Yükseliş Potansiyelli Al Önerisi!

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

Migros

Hedef Fiyat (TL) 56.32
Hisse Fiyatı (TL) 41.14
Yükseliş Potansiyeli (%) 37%

➢ Migros, portföyümüzdeki en beğendiğimiz şirketlerden biri olma konumunu korumaktadır. Şöyle ki, şirket finansal borçluluğunu, beklentilerimizin üzerinde yarattığı nakit akışı ile (yıllık beklentimiz: 750 milyon TL) hızla azaltmaktadır.

➢ Şirket, döviz cinsi borcunu son 18 ayda 350 milyon Avro’dan 150 milyon Avro’ya düşürmüştür. Şirketin TL bazlı (finansal) borcu ise 2019 sonu 2 milyar TL’den 2020’nin ilk yarısı sonunda 1.1 milyar TL’ye düşmüştür. Tahminlerimize göre, şirketin 2022’nin ilk yarısı sonunda finansal borcu kalmayabilir.

➢ Büyüme beklentileri ele alındığında, Migros enflasyon üzerinde ciro büyüme sürdürülebilirliği ile BIST dahilindeki en güçlü şirketlerden biridir.

➢ Önümüzdeki dönemde, finansal borçluluğundaki düşüş trendinin Migros’un piyasa değerime olumlu katkı yapmaya devam etmesini beklemekteyiz. Şirket 5,0 FD/FAVÖK çarpanları ile işlem görürken, aynı sektörde işlem gören ve güçlü net nakit pozisyonu olan BIM’in 10.5 FD/FAVÖK çarpanıyla işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Kaynak: Gedik Yatırım Çeyreksel Strateji Raporu – Eylül 2020

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Migros Hisse Yorumu ve Yüksek Yükseliş Potansiyelli Al Önerisi! ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*