MGROS, OTKAR, KOZAL, TUPRS, KCHOL Hisse Yorumları ve Teknik Strateji – (26.08.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne hafif pozitif seyirle başlayan BIST100 endeksi günün geri kalanında zayıf seyretti ve %1.5 düşüşle 1,092 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 17.7 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil 21 hisse değer kazandı, 78 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL 7.40 seviyesinin hemen altında seyrine devam ederken, risk primi CDS ise 541 seviyesinden işlem görüyor. Yurtdışı vadeli endekslerde sabah saatlerinde karışık bir seyir izleniyor.

ABD’de Nasdaq ve S&P500 endeksleri rekor yenilemeye devam ederken, Dow Jones endeksi geride kalıyor. Burada son dönemki teknoloji hisselerinin güçlü performansı etkili oluyor. Ayrıca Exxon’un endeksten çıkacak olması da fon çıkışına sebep oluyor. Önümüzdeki günlerde Apple’daki bölünme hisse ağırlıkları üzerinde etkili olacak. Öte yandan dün ABD’de açıklanan konut verileri güçlü gerçekleşirken, tüketici güven endeksi ise beklentilerin altında kaldı. Yarınki Jackson Hole toplantısı öncesinde ABD tahvil faizlerinde yükseliş, ons altın ve gümüş fiyatlarında ise gerileme izliyoruz. Bugün dayanıklı mal siparişleri verisi takip edilebilir ancak JH toplantısında Powell’ın yapacağı açıklamalar daha kritik olacak. İçeride ise reel kesim güven endeksi ve kapasite kullanım oranı toparlanmanın devamına işaret etti. Ayrıca, dün bir TV kanalında röportajı yayınlanan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak enerji keşiflerine ilişkin açıklamalar yaptı ve TPAO ile BOTAŞ’ın halka arz sürecinin bu keşiflerle hızlanabileceğini belirtti. Öte yandan Akdeniz’deki keşif çalışmalarının da halen bu tarafta beklentiyi canlı tuttuğunu görüyoruz.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,105 altında 1,075 desteğini önemsiyoruz, bu seviyeyi zarar-kes seviyesi olarak değerlendiriyoruz. 1,105 ise ilk direnç haline geldi. Endekste 1,125 yeniden aşılmadıkça bir süre dalgalanma izlenebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz.
 Kısa vadede 1,105 altında 1,075 desteğini önemsiyoruz, bu seviyeyi zarar-kes seviyesi olarak değerlendiriyoruz.
 1,105 ise ilk direnç haline geldi. Endekste 1,125 yeniden aşılmadıkça bir süre dalgalanma izlenebilir.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

VIOP-30 Ağustos Vade Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta olası yukarı yönlü hareketlerde 1.245-1.260 ve 1.270 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir.
 Aşağı yönlü hareketlerde ise 1.223 ilk destek seviyesi iken, 1.208 ve 1.187 diğer teknik destek seviyeleri olarak izlenebilir.

Günlük Hisse Beklentileri

MGROS, OTKAR, KOZAL, TUPRS, KCHOL

MGROS, OTKAR, KOZAL, TUPRS, KCHOL Hisse Yorumları ve Teknik Strateji – (26.08.2020)

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

MGROS, OTKAR, KOZAL, TUPRS, KCHOL Hisse Yorumları ve Teknik Strateji – (26.08.2020) ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*