fbpx

Mega Balinadan Bitcoin Alımı

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) geçen haftadan beridir baskı altında işlem görüyor ve şu anda yaklaşık 31.500 dolar seviyelerinde konsolide oluyor. Haftalık grafiklerde BTC fiyatının %9 düşmesiyle balinalar bunu cüzdanlarına daha fazla Bitcoin eklemek için bir fırsat olarak görüyor.

Balina fırsatı değerlendiriyor

Bitcoin

BitInfoCharts’taki verilere göre, bir Bitcoin mega balinası, 16-18 Temmuz arasındaki hafta sonu boyunca yaklaşık 30.000 BTC satın aldı. Aynı balina, Aralık 2018’den bu yana her biri tam olarak 8000 BTC içeren 18 cüzdanda yaklaşık 144.000 Bitcoin’e sahip. Son üç gün içinde, aynı balina yaklaşık 950 milyon USD karşılığında 29.880 BTC satın aldı.

Bu mega balina, yakın zamana kadar tek bir satın alma işlemi yapmadı veya Bitcoin’lerinden herhangi birini satmadı. Aralık 2018’de 31 milyon ABD Doları net yatırımla 3970 ABD Doları’na satın alınan holding değeri şu anda 252 milyon Amerika Birleşik Devletleri Doları seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin & dolar

Veri BitInfoCharts gösterimleri, adresleri son satın almadan önceki tutulan tüm 8000 Bitcoin 89-106 sırada yer aldı. 144.000 BTC’ye sahip sekiz adresin kümülatif BTC varlıkları şimdi 4,55 milyar dolar değerinde. Bu, piyasadaki büyük oyuncuların son fiyat düzeltmesi sırasında birikime devam ettiğini açıkça gösteriyor.

Bitcoin zincir metrikleri

Bitcoin için zincir üstü veriler son zamanlarda çok etkileyiciydi. Ağla etkileşime giren benzersiz BTC adres sayısı, 2021 Mayıs ayının ortasındaki düzeltmeden bu yana sürekli bir düşüş gösteriyor. Öte yandan, bu aşamada herhangi bir trend dönüşü belirtisi yok.

Bitcoin Grafik
Kaynak: Santiment

Bununla birlikte, bizimde bildirdiğimiz gibi, BTC perakende satışta büyük bir ilgi mevcut. İşte popüler piyasa analisti Will Woo’nun söyledikleri:

Bitcoin piyasası, portföylerine BTC eklemek için akın eden birkaç finansal dev ve varlıklı yatırımcıdan kurumsal destek kazanmış olabilir, ancak pazarı yönlendiren perakende işlem açanlar. Willy Woo, perakende işlemlerin devam eden düşüşte daha fazla Bitcoin almaya devam ettiğine dikkat çekti.

17 Temmuz Cumartesi günü yapılan son Bitcoin madenciliği zorluk ayarlaması sırasında, BTC fiyatı %5 daha düşerek Ocak 2020’den bu yana yeni en düşük seviyesine ulaştı. Hash oranı bir kez daha kuzeye doğru ilerliyor ve 100m TH/s’nin üzerine çıkıyor.

Mega Balinadan Bitcoin Alımı haberi ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!