fbpx

Mastercard Açıkladı! Kripto için Kolaylaştırılmış Ödeme!

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mastercard kripto şirketlerinin kart programları sunmasına yardımcı olarak kullanıcılar için daha kolay bir kullanım sağlamayı düşünüyor.
İş ortakları arasında Circle, Paxos, Evolve Bank & Trust, Metropolitan Commercial Bank, Uphold, BitPay, Apto Payments, i2c Inc. ve Galileo Financial Technologies yer alıyor.

Mastercard’dan Büyük Adım!

mastercard

Mastercard bugün, kripto para cüzdanları ve borsaları için kart programını geliştireceğini duyurdu. Ortaklarının kripto para birimini geleneksel fiat para birimine. (Dolar, Euro, Türk Lirası vs.) dönüştürmesini kolaylaştıracağını duyurdu. Ortaklarından birisi Evolve Bank & Trust. Ayrıca önde gelen blok zinciri altyapısı ve düzenlenmiş stabil coin ihraç platformu olan Paxos Trust Company. Küresel bir finansal teknoloji firması ve USD Coin (USDC), stabil coini ana operatörü Circle ile de çalışacak. Mastercard ve ortakları, daha fazla bankanın ve kripto şirketinin dijital varlıklarını Mastercard’ın kabul edildiği her yerde harcamak isteyen kişilere bir kart seçeneği sunmasını sağlamak için bu yeni projeyi test edecek.

Ortaktan Açıklama Geldi

mastercard

“Galileo, ödemeleri basitleştirmek. Yeni para birimlerinin, kripto paraların fiat para birimine. Sorunsuz bir kripto para birimi dönüştürme sürecini sağlayan. Modern API teknolojisini sağlamak için Mastercard ile ortak olmaktan heyecan duyuyor”

Artık Her Şey çok Daha Kolay Olacak

mastercard

Günümüzde insanlar Bitcoin, Bitcoin Cash, Ether veya Litecoin gibi kripto paraları harcadıklarında. Mastercard’ın ağına ABD doları gibi geleneksel itibari para birimi olarak girmeli ve yerleşmelidir. Şimdiye kadar, kart programlarını başlatmayı veya genişletmeyi planlayan kripto sağlayıcıları. Mastercard’ın ağındaki ödemeden önce kritik bir adım olan para birimi dönüştürme. İşlemini gerçekleştirmeyi operasyonel olarak zor buluyor. Mastercard’ın Evolve, Paxos ve Circle ile olan ilişkisi, sektördeki oyuncular için bu zorluğu çözüyor.

Artık Kriptoları Dönüştürmek Daha Kolay

Mastercard’ın Kripto Kart Programında yapılan bu güncelleme ile, Paxos ve Circle, fiyat istikrarı sunar. Rezerv varlıklarla desteklenen fiat destekli sabit paralar aracılığıyla kriptonun fiat’a dönüştürülmesini kolaylaştıracak. Süreci daha basit hale getirmek, daha fazla bankaya ve kripto ortağına. Tüketicilerine kripto para birimi ile ödeme yapma seçeneği sunma fırsatı verecek.

Mastercard Açıkladı! Kripto için Kolaylaştırılmış Ödeme! haberi ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!