Logo Yazılım Hisse Yorumu ve Orta-Yüksek Getiri Potansiyeli

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Logo Yazılım

Hedef Fiyat (TL) 110.21
Hisse Fiyatı (TL) 93.01
Yükseliş Potansiyeli (%) 18%

➢ Türkiye’nin en hızlı büyüyen yazılım şirketlerinden olan Logo Yazılım’ın, 2015-2019 yılları arasında, FAVÖK ve satış gelirlerinin ortalama yıllık büyüme oranları sırasıyla %28 ve %35 olup, her iki büyüme oranının da 2025 yılına kadar %34 seviyesinde kalmasını bekliyoruz.

➢ 2020 senesinde, şirket için geçmişe göre daha yavaş bir seviye olsa da, tekrar eden gelirlerinin desteğiyle, %10 FAVÖK büyümesi bekliyoruz.

➢ 2020 beklentilerimize göre hisse, 14.6x FD/FAVÖK ve 22.3x F/K rasyoları ile uluslararası benzerlerine göre iskontolu işlem görmesinin yanında, daha hızlı büyüme beklentileri ile öne çıkmaktadır. Buna ek olarak, şirketin bu sene nakit yaratma hızının beklentilerimizin üzerinde gerçekleştiğini, net nakit pozisyonunun sene sonu beklentilerimizi yakaladığını belirtiyor ve bu trendin devam etmesinin hedef fiyatımız üzerinde olumlu etki yapabileceğini düşünüyoruz.

Kaynak: Gedik Yatırım Çeyreksel Strateji Raporu – (25.09.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Logo Yazılım Hisse Yorumu ve Orta-Yüksek Getiri Potansiyeli ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*