Link Hisse Yorum Fiyat Analizi

hisse önerileri

Lınk hissesi incelendiğinde kanalı takip ediyor ve yukarı yönlü bir ivme olduğunu gösteriyor. Sırayla hedefler 48.40 ve 60.70 olarak aşağıdaki grafikten inceleyebilirsiniz.

Link Hisse Yorumu

link analizi 1

Haftalardır üçgen kanalında hareket eden Lınk Hissesi için, Teknik Göstergeler önemli hedeflerinin yaklaştığını gösteriyor. Yukarıda da belirtildiği gibi ilk hedefinin 48.40 ikinci hedefinin de 60.70 olabilme söz konusu.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Haftalık bakıldığında 50 Günlük Ortalamadan aldığı destekle hedeflerine kısa sürede gidebilme gibi bir durumu olabiilir.

Aylık, Haftalık ve Günlükte talep bölgesinde aldığı destek ile fakey pattern işaretini görüyoruz. Bu durum yükselişin habercisi olabilir

Link Temel Analizi

Şirket bilançosu açıklandı;

3.çeyrek net kâr 3.324.622 TL geldi. 2020 ilk çeyrek net kârı 1.937.211 TL, ikinci çeyrek net kârı 2.524.954 TL idi . 2019 3.çeyrekte ise net zararı -159.228 TL idi . 2019 3.çeyreğe oranla hasılat %48,2 brüt kâr %47,7 artmış.

Bilançosuna baktığımızda 9 aylık bilançosunda nakit fazlalığı ile dikkat çekiyor. Öyle ki 46 milyon lira olan toplam varlığının 33 milyon lirası nakit para ve bu rakamında 27 milyonu dövize endeksli… Şirketin kar rakamının içinde de zaten bu nakit fazlalığından kaynaklı artan bir kar
Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı Sanayi ve Ticaret A.Ş’de, bedelsiz sermaye artırımı kararı alındı.

Kamuyu Aydınlatma PLatformu’na ( KAP ) yapılan açıklamada, şöyle denildi:

”23 Ekim 2020 tarihli yönetim kurulu toplantısında, şirketimizin 5.500.000 TL olan ödenmiş sermayesinin yüzde 100 oranında artırılmak suretiyle 11.000.000 TL’ye çıkarılmasına ve artırılan 5.500.000 TL sermayenin tamamının iç kaynaklardan karşılanmasına, artırılan 5.500.000 TL sermayeyi temsil eden payların tüm pay sahiplerine şirket sermayesinde sahip oldukları pay oranında C grubu hamiline yazılı bedelsiz pay olarak verilmesine ve söz konusu payların kaydileştirme esasları çerçevesinde pay sahiplerine dağıtılmasına, Sermaye artırımı ve bu sermaye artırımından itibaren yapılacak sermaye artırımlarında ihraç edilecek payların borsada işlem gören C grubu hamiline yazılı pay niteliğinde olması amaçlarıyla şirket esas sözleşmesinin ‘Sermaye’ başlıklı 6. maddesi ile ‘Pay Senetleri’ başlıklı 7. maddesinin değiştirilmesine, esas sözleşme değişikliklerinin gerçekleştirilmesi için Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Mevzuatı ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli izinlerin alınması ve işlemlerin yapılması hususunda şirket yönetiminin yetkili kılınmasına, gerekli izinlerin alınmasını takiben esas sözleşmenin 6 ve 7. maddelerinin değiştirilmesi önerisinin yapılacak genel kurul toplantısında ortakların onayına sunulmasına karar verilmiştir.”

Bu yazıda paylaşılan Yorumlar sadece yazara aittir. Yatırım tavsiyesi İçermemektedir

Link Hisse Yorum Fiyat Analizi ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*