fbpx

LINK BILGISAYAR Hisse Analizi – LINK Yorum Q2

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bist100 bünyesinde barınan ve yıldız pazar statüsünde işlem gören LİNK BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ YAZILIMI VE DONANIMI SANAYİ VE TİCARET A.Ş (BIST:LINK)‘nin hisse senedi olan LINK, Hisse Bank bünyesinde analiz edilip önemli seviyeler ve fırsatlara aşağıda yer verilmiştir.

LINK Hisse Senedi için Güncel Analiz Hangi Seviyeleri İşaret Ediyor

Analiz Sahibi: trendist007

LINK Hissesi bir süredir taban serisine devam ediyor ve 60 lira bandına dokunduktan sonra bir hayli yatırımcısını üzmüştü. Özellikle belli komitelerde çok fazla söz konusu olan LINK için tek düşünce negatif yönde değildi. Öyle ki brüt-takas cezası aldıktan hemen sonra daha önce çizdiği performanstan ötürü yeni yatırımcıların da ilgisini çekmiş ancak ortalama 50-55 dolaylarında hisseye giren yatırımcıların vadesini uzatmıştı.

Merkez Banka’sının son yaptığı açıklamalardan sonra piyasa hakimiyetini arttıran ayılar endekse yüzde 20’ye yakın zarar vermişlerdi bu durumun etkileri tüm hisse senetlerinde sert bir şekilde hissedilmişti. Düşen piyasadan her menkul kadar etkilenen LINK, düşüş öncesinde yön tayin etmek için pozisyonunu düzelmekteydi.

Teknik grafiğe bakıldığında ise, 60 dolaylarına dokunmadan önce güzel bir yükseliş kanalına girmiş, geçtiğimiz günlerde trend destek fiyatı olan 46,24 ile üst trend çizgisinin üzerinde bir re-test yapmıştı ve bir çok yatırımcısının tavan serisi mi geliyor sorusunu sormasına ortam hazırlamıştı ancak düşen piyasa ile birlikte izlediği kanalda biraz daha gerilen LINK yatırımcılarının beklentilerini karşılamak için son bir hazırlık içine mi giriyor?

LINK Tavan Serisi mi Geliyor?

Yabancı yatırımcının kar iştahının azaldığı ve piyasanın boğa trendine dönme eğilimine girmek istediği şu dönemde, piyasaya yeni girecek yatırımcının vereceği yeni hedeflerle birlikte önümüzde ki periyotta yeniden bir tavan serisi görmek mümkün olabilir mi sorusu LINK yatırımcıları tarafından sıkça soruluyor.

Pozitif analize göre LINK, mevcut 37.00 desteğinden yukarı yönlü ivmelenip tekrar 60 dolaylarını test edebilir ve bunun olmaması için herhangi bir negatiflik gözetmiyor.

LINK Bilgisayar Bilanço İncelemesi ne diyor?

LINK Bilgisayar Bilanço 2020/12

Link Bilgisayar’ın yayınlanan son bilanço raporuna göre, şirketin 2020’nin 3. çeyreğine oranla dönen varlıklar tarafında 3.5 milyonluk bir artış göze çarpıyor. Şirketin cari oranı 12.63 dolaylarında açıklanırken, öz kaynaklarında da ciddi artışlar göze çarpıyor.

LINK Bilgisayar Bilanço 2020/12 Öz Kaynaklar İncelemesi

Şirketin bilanço incelemesinden ve LINK Hisse Senedi için yapılan analizlerden sonra pozitif bir ele alınmada aşağıdaki hedeflemelere de kayıp aralıklarına da uğranabilir.

LINK Fiyat Hedefi 30 Mart 2021

Link için önümüzdeki hedeflenmelerin gerçekleşmesi için analizime göre her şeyden önce 60’taki güçlü psikolojik direncini kırması ve üst trend çizgisinin altında bir kapayış aramaması gerekir.

Üst trend üzerindeki her kalış, 60 testini tetikleyebilir. 60 dolayları kırıldığında ise LINK, tekrar fiyat artışına gidebilir ve yatırımcılarının da desteğiyle arzına oranla (yatırımcılarına göre) hak ettiği 130 seviyelerine ulaşabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

Daha çok hisse senedi yorum analizi için hisse adıyla yorumlarda bizlere bu isteğinizi iletebilirsiniz.

LINK BILGISAYAR Hisse Analizi – LINK Yorum Q2 ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!