KOZAL, ENJSA Hisse Önerileri Ve Yorumları

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Bakış

Güne hafif negatif başlangıç yapan BIST-100 endeksi satıcılı seyrini devam ettirerek günü %0,46 düşüşle 1.538,44’den kapattı. Endeks kısa vadede 1.561 altında kaldıkça tepki yükselişleri oluşsa da satış fırsatı olarak kullanılması ve 1.526 altındaki kapamışlarda kar satışlarının 1.498-1.509 aralığı ilk hedef olmak üzere devam etmesi beklenmektedir. Endeksin bu aralıkta altında kar satışlarını 1.571-1.579 aralığını hedefleyerek devam ettirme riski oluşacaktır. Endeks kısa vadede 1.526 üzerinde tutundukça 1.548-1.550 aralığı ilk hedef olmak üzere bu aralık üzerinde 1.561’lere kadar yükseliş gerçekleştirebilir. Endeksin yükseliş yönünde güç kazanması için bu seviye üzerinde yükselen hacimli kapanış görmemiz gerekiyor. Gün içinde 1.549 ve üzerine yükseliş satış fırsatı, 1.526’lara gerileme ise gün içi trade amaçlı alım fırsatı olarak takip edilebilir. Kısa vadeli göstergeler ve momentumdaki negatif eğilim yükseliş denemeleri oluşsa da satış fırsatı olacağına ve kısa vadede kar satışı riskinin devam ettiğine işaret etmektedir. Endeksin güne alıcılı bir eğilimle başlaması bekleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

KOZAL, ENJSA

Seker Yatirim Hisse Onerileri – 15022021

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten – (15.02.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

KOZAL, ENJSA Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*