Kazandırma Potansiyeli Yüzde 44 Üzeri 8 Hisse Senedi Tavsiyesi – 8.09.2020

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne pozitif bir başlangıç yapan BIST-100 endeksi yurtdışı borsalardaki alıcılı seyre paralel günü %0,97 yükselişle 1.096,81’den kapattı. Bankacılık endeksi %0,37 yükselişle negatif ayrıştı. ABD borsalarının kapalı olduğu günde yurtdışı majör borsalar geçen hafta sonunda oluşan kayıplarının bir kısmını geri alarak günü güçlü yükselişle kapatırken, BIST 100 Endeksi de jeopolitik risk algısının zayıflamasıyla yurtdışına paralel günü yükselişle kapattı. Bununla beraber, TL’deki değer kayıpları dün sınırlı da olsa devam etti. Akdeniz’de Yunanistan ile yaşanan gerilimin NATO ile Almanya’nın sorunun çözümü için devreye girmesiyle düşmeye devam etmesi BIST’te yükseliş eğiliminin düşük momentumla devam etmesini sağlayacaktır. Ancak, TL’deki değer kayıplarının devam etmesi özellikle bankacılık endeksi öncülüğünde BIST’te negatif baskı unsuru olmaya devam edebilir. TL’nin değer kayıplarının bir kısmını geri alması durumunda ise BIST’te yükselişin güçlenerek devam etmesi beklenir.

ABD borsalarında yaşanan kar satışlarının ve volatilitenin sonlandığın teyidi için 31 seviyelerinde olan VIX endeksinin ilk etapta 28 seviyesi altına geldiğini görmemiz gerekiyor. Endeks bu seviye üzerinde kaldıkça kar satışlarının aralıklarla devam etmesi beklenir. ABD ve Almanya vadeli endeksleri BIST’in kapanışına göre yatay hareket ediyor. Trump’ın Çin ile ekonomik ilişkileri geri çekme niyetinde olduğunu açıklamasına rağmen Asya borsalarında gelen olarak pozitif eğilim devam ediyor. Bugün önemli bir veri gündemi bulunmuyor. Endeksin güne sınırlı pozitif eğilimle başlaması ve yükseliş eğilimini düşük momentumla devam ettirmesi beklenmektedir. Ancak tepki yükselişlerinin tekrar satış fırsatı olarak kullanılma riskinin halen devam ettiğini düşünüyoruz.

Kazandırma Potansiyeli Yüzde 44 Üzeri 8 Hisse Senedi

AKBNK, GARAN, VAKBN, KCHOL, SAHOL, TCELL, TOASO, TTKOM

Kazandırma Potansiyeli Yüzde 44 Üzeri 8 Hisse Senedi 8.09.2020

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Şeker Yatırım Hisse Önerileri

TCELL, ENKAI, TAVHL, TOASO

hisseler

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Kazandırma Potansiyeli Yüzde 44 Üzeri 8 Hisse Senedi Tavsiyesi – 8.09.2020 ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*