Kazandırma Potansiyeli Yüzde 34 Üzeri 7 Hisse Senedi Tavsiyesi – 8.09.2020

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Haftanın ilk iş gününe pozitif açılışla başlayan endeks, seans başlarında alımların güç kazanmasıyla 1092,00 direnci üzerinde tutunmayı başardı. Seans sonlarına doğru yeniden güç toplayan BIST100 endeksi günü %0,97 değer kazancıyla 1096,81 puanla kapattı. 100 günlük hareketli ortalama üzerinde de kapatmayı başaran endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı görülebilir. Bu durumda 1100,00 ilk direnç olmak üzere 1120,00’e yükseliş ivme kazanabilir. Olası geri çekilmelerde ise 1085,00 destek olarak takip edilebilir.

 Dolar/TL ise, 7,45 seviyesi üzerinde tutunmaya devam ediyor. Dxy endeksinde görülen yükselişinde etkisiyle güçlü duruşunu koruyan kurda 7,47’i direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin geçilmesi halinde 7,50- 7,52 bandında yükseliş denemeleri görülebilir. Olası geri çekilmelerde ise 7,4350 ilk destek olmak üzere 7,40’a düşüş devam edebilir.

Bugünün Gündeminde…

 ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin Çin ile ekonomik ilişkilerini durdurma niyetinde olduğunu kaydetti ve denizaşırı istihdam yaratan Amerikan şirketlerini cezalandıracağı ve Çin ile iş yapan firmaların federal ihaleleri kazanmalarını yasaklayacağı tehdidinde bulundu. Trump “Hali hazırda yaptıklarımla, ayrışma ya da Çin’e yoğun gümrük tarifesi getirmek olsun, “Çin’e olan bağımlılığımızı sona erdireceğiz. Zira Çin’e bel bağlayamayız ve onların şimdi yaptıkları gibi askeri güç oluşturmalarını istemiyorum ve bunu yapmak için bizim paramızı kullanıyorlar” değerlendirmesinde bulundu. Bu açıklamasıyla, ilerleyen zamanlarda Çin ile olan gerilimin tırmanmasına karşılık piyasalarda tedirginlik yaratabilir.

 Yurtdışı veri gündeminde öğlen saatlerinde Euro Bölgesi 2.çeyrek büyüme verisi açıklanacak. Ardından ABD tarafında NFIB küçük işletmeler iyimserlik endeksi ve conference board istihdam trend endeksi verilerini takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları ABD teknoloji hisselerinde görülen toparlanmanın ardından açılışta pozitif olması bekleniyor. Asya piyasaları da Japonya büyüme verisinin beklentilerden daha iyi gelmesi ile yukarıda işlem görüyor. Amerika vadelileri ise dünkü seans kapanışı ardından yatay seyrediyor.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

 EUR/USD ise, dün 22 günlük hareketli ortalama 1,1836 altında kapattı. An itibariyle toparlanmaya çalışan paritede bu seviyeyi yakından takip edeceğiz. 1,1836 üzerinde kalınmasıyla toparlanmanın devamını görebileceğimiz Eur/Dolar’da 1,1885 ilk direnç olmak üzere 1,20’e yükseliş hız kazanabilir. Dxy endeksini de yakından takip edeceğimiz paritede olası geri çekilmelerde 1,1790 destek olarak izlenebilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, TTKOM, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri %E2%80%93 8092020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Kazandırma Potansiyeli Yüzde 34 Üzeri 7 Hisse Senedi Tavsiyesi – 8.09.2020 ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*