Kazandırma Potansiyeli Yüksek Hisse Tavsiye Listesi – (8.10.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne satıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde kısmen dar bantta sıkışık seyir izlerken günü %0,11 düşüşle 1.152,41’den kapattı. ABD teşvik paketinin kısa vadede rafa kalkması sonrası bir gün önce satışlarla karşılaşan ABD borsaları kayıplarını geri alarak günü güçlü yükselişle kapattı. Fed tutanakları ekonomik belirsizliğe ve mali teşviklere ihtiyaç olduğuna işaret etti. Fed üyelerinden de acil mali teşvikler uygulanması yönünde açıklamalar geldi. Bu nedenle piyasalarda halen seçimlere kadar teşvikler konusunda anlaşma sağlanabileceği beklentisini korunuyor. TL’de değer kayıpları ve negatif ayrışma güçlenerek devam ederken, kurlar tarihi yeni zirve seviyelerini test etti.

BIST kurlardaki yükselişe rağmen dirençli bir görünüm sergilerken bankacılık endeksi negatif ayrışmaya devam etti. TL’deki değer kayıplarının ve jeopolitik risklerin devam etmesi durumunda BIST’te yükseliş denemelerinin sınırlı kalması ve kar satışı baskısının devam etmesi beklenmektedir. Yurtdışı piyasalar ABD ek teşvik paketi ve ABD seçimlerine ilişkin gelişmeleri takip edecek. CDS’ler günü 516 seviyelerinden kapatırken, TL varlıklarda risk alma iştahının tekrar güçlenmesi için 500’lü seviyeler altına geldiğini görmemiz gerekiyor. VIX endeksi 28 seviyelerinde seyrederken, kısa vadede 26 seviyesi altına gelmedikçe düşük momentumla da olsa ABD borsalarında volatilitenin devam etmesi beklenir. Bugün ABD’de açıklanacak haftalık işsizlik maaşı başvuruları takip edilecek. BIST kapanışına göre ABD Dow ve Almanya Dax vadeli endeksleri alıcılı seyir izlerken, Asya borsalarında genel olarak benzer şekilde pozitif eğilim var. Borsa İstanbul’un güne alıcılı başlaması beklenirken, kurlarda gerileme yaşanmadıkça BIST’te yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılması ve kar satışlarının devam etmesi beklenmektedir.

Kazandırma Potansiyeli Yüksek Hisse Tavsiye Listesi

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi %E2%80%93 8102020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Kazandırma Potansiyeli Yüksek Hisse Tavsiye Listesi – (8.10.2020) ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*