fbpx

JPMorgan Anketi Bitcoin yatırımcıları hakkında önemli detayları ortaya çıkardı!

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
kanada bitcoin

Yatırım bankası JPMorgan, 1.500 kurumdan binlerce yatırımcının katıldığı bir anket yaptı ve bunların %49’unun kripto para biriminin “zehirli kek” olarak düşünürken, Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett tarafından bitcoin’i tanımlamak için kullandığı terimi ise “geçici bir heves” olduğunu düşündüğünü açıkladı. ”

Yatırımcıların %49’u JPMorgan Kriptoparaların bir ‘Zehirli Kek’ Olduğunu Söyledi

JPMorgan, Salı günü firmanın 24. Makro, Kantitatif ve Türevler Konferansında gerçekleştirdiği bir anketin sonuçlarını yayınladı. Çalışma 11 Haziran’da gerçekleşti; yaklaşık 1.500 kurumdan yaklaşık 3.000 yatırımcı katıldı. JPMorgan’ın en iyi stratejistlerinden ikisi olan Marko Kolanovic ve Dubravko Lakos-Bujas şunları yazdı:

Yatırımcıların kripto para biriminin geleceğine bakışı çok bölünmüş durumda.

Anket sonuçları, yatırımcıların %42’sinin kripto para biriminin kalıcı olduğunu düşündüğünü ve hatta %9’unun önemli bir varlık olacağına inandığını gösteriyor.

Bununla birlikte, yatırımcıların %49’u Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett ile aynı fikirde ve kripto para biriminin “zehirli bir keke” benzetildiğini söyledi. Ayrıca, %16’sı kripto para birimini geçici bir heves olarak gördüğünü açıkladı.

JPMorgan Anketi: Yatırımcıların %49'u Cryptocurrency'in Warren Buffett'ın Dediği Gibi 'Sıçan Zehiri' Olduğunu veya Bir Moda Olduğunu Kabul Ediyor

JPMorgan’ın anket sonuçları. 

Düzenleme açısından, ankete katılan yatırımcıların %81’i kripto para biriminin daha sıkı düzenlemele olmasını bekliyor ve %95’i kripto dünyasında dolandırıcılığın “yaygın bir şekilde” olduğuna inanıyor.

JPMorgan ayrıca yatırımcıların sadece %10’unun kripto para yatırımı yaptığını tespit etti. Yapmayanların sadece %20’si yatırıma başlamayı planlıyor. Ancak kişisel yatırımları sorulduğunda, yatırımcıların %40’ı kripto para birimlerinde aktif işlem yaptığını söyledi.

Buffett uzun zamandır Bitcoin eleştirmeni olmuştur. Mayıs 2018’de Oracle of Omaha, BTC’nin “muhtemelen zehirli bir kek” olduğunu belirterek açıklamasını dile getirmişti. Şubat 2019’da “bitcoin’in benzersiz bir değeri yok. Hiçbir şey üretmiyor… Temelde bir yanılsama.” şeklinde açıklama yapmıştı.

Buffett’in uzun süreli iş ortağı Charlie Munger de Bitcoin ‘i zehirli keke benzetti. Mayıs 2018’de açıklamasında şunları söyledi: “Bana göre bu sadece bunama. Sanki başka biri shit ticareti yapıyor ve siz dışarıda bırakılmayacağınıza karar veriyorsunuz.” Munger, kripto para biriminin yatırımcılar ve tüccarlar arasında artan popülaritesine rağmen bitcoin’e ısınmadı. Bu yılın Mayıs ayında şunları söyledi: “Bitcoin başarısından nefret ediyorum. kirli işlerin döndüğü bir ödeme sistemi olarak kullanılmasını yararlı bir para birimini hoş karşılamıyorum… Mütevazı bir şekilde söylemeliyim ki tüm bu lanet gelişme iğrenç ve uygarlığın çıkarlarına aykırı.”

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,524.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

JPMorgan Anketi Bitcoin yatırımcıları hakkında önemli detayları ortaya çıkardı! yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!