fbpx

JP Morgan’dan Bitcoin Raporu! Fiyatlar Daha da Düşecek.

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
jpmorgan

JP Morgan yayınladığı son raporla beraber Bitcoin için olumsuz açıklamalarda bulundu. Dev yatırım şirketi JPMorgan bu konu hakkında nasıl açıklamalarda bulunmuş gelin hep beraber bakalım. İşte detaylar…

Ekim 2020 yılından sonra çok hızlı büyüme keydederek 64.000 dolar seviyelerine kadar çıkan bitcoin 2021 Mayıs ayından sonra sert düşüşlerle birlikte 30.000 doların altına kadar inmişti. Dev yatırım şirketi JP Morgan ise bu konu hakkında sessizliğini bozdu ve tüm kripto para sektörü hakkında açıklama yaptı.

Bitcoin 23 Bin Dolar’a Kadar Geriler Mi?

Yayımladıkları son raporla dikkatleri üzerine toplayan JP Morgan: ‘Bitcoin artık eskisi kadar rağbet görmüyor, fiyatlar daha da düşecek.’ açıklamalarında bulundu. 23.000 dolarlık negatif bir hedef belirten JP Morgan yetkilileri yatırımcılara dikkatli olmaları hususunda uyarı yaptı.

JP Morgan üst düzey yetkileri açıklamalarında ise şunları söyledi: ”MicroStrategy CEO’su Saylor, Twitter CEO’su Jack Dorsey, Tron’un kurucusu Justin Sun’un aksine artık birçok önde gelen şirket bitcoin alımından uzak duruyor.” dedi. Uzak durmalarının sebepleri arasında ise bitcoinin düşüşünü tamamlamadığına, daha çok düşeceğine inandıkları için alım gelmiyor ve piyasadaki talep gittikçe azalıyor. Fiyatlardaki dengeler ise Arz-Talep ile sağlandığından talebin az olması ise piyasadaki satışları geçemeyince piyasaya olumlu yansımıyor.

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “1205f218045a6e91178”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

Piyasa Savunucuları Ne Yapıyor?

An itibari ile 32-33.000 dolar paritelerinde dolanan bitcoin, hafta sonunun başlangıcında sert bir düşüş karşısında 28.800 dolar seviyelerine gelmişti. Teknik verilere göre 28.000 dolar sağlam bir destek olarak dikkat çekiyor. Oranın kırılması durumunda sırasıyla 24.000 – 19.000 – 15.000 dolar hedefleri var. Piyasanın biraz kendine gelmesiyle birlikte 41.000 dolar seviyelerine kadar çıkan bitcoin ve diğer kripto paralar toparlanmaya başlayacakken 2 hafta önce Çin’in uygulamaya başladığı kötü haberle güne -%25 ile başlamıştı.

14 haziran 2021 tarihinde 41.000 dolar seviyelerine kadar çıkan bitcoin teknik verilere göre eski zirvelerine dönmesi beklenirken, aniden Çin hükümetinin madenciler ve yatırımcılara baskılarını arttırmasıyla çok büyük olumsuzluk içerisine girmekle beraber, yatırımcıların satışlarıyla eski 30.000 dolar seviyelerine tekrar döndü. Bu ortamda MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Twitter CEO’su Jack Dorsey, Tron Ağının kurucusu Justin Sun bitcoin için piyasaya olumlu haberler vererek alımlarını yüklü miktarlarda arttırmaya devam ettiler.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un bitcoin için twitter hesabından paylaşımlarda bulunarak şunları eklemişti:

Tesla CEO’su Elon Musk ve Çin’in yaptıklarına olumlu yönden bakılacak olursa düşük fiyattan bize alım fırsatı verdi. Aksi takdirde bizim bitcoin için hedeflerimizde iki, üç hatta dört katı fiyattan almaya hazırlanıyorduk.

Saylor, bu cümleleriyle hem piyasaya olumlu bir hava kazadırdı hem de piyasadaki yatırımcılara umut verdi.

Yazımızı beğendiyseniz lütfen aşağıda yorumlarda buluşalım. Olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!