fbpx

Johnson & Johnson, Momenta’yı satın almak için 7,5 milyar dolar borç aldı

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Johnson Johnson Momentayi satin almak icin 75 milyar dolar.5005861664712778

Johnson & Johnson logosu, şirketin New Brunswick, N.J.’deki genel merkezinin dışında sergileniyor.

Johnson & Johnson, Momenta Pharmaceuticals, Inc.’in satın alınması için 7,5 milyar dolarlık ucuz finansman sağlamak için Perşembe günü en yüksek AAA kredi notunu yükseltti.

Uyuşturucu, tüketim malları ve tıbbi cihazlar üreten J&J, Microsoft Corp dışında tek diğer büyük ABD şirketidir.
(MSFT, -% 0,72),
NPR’den Planet Money, tüketici kredisinde mümkün olan en yüksek puana yakın olduğunu açıkladığı üzere, hala en yüksek AAA kredi derecelendirmelerini taşıyor.

Teoride bu, kurumsal borçlanmadaki salgın kaynaklı patlama “düşük” veya neyin “düşük” olarak kabul edilebileceğinin sınırlarını bulanıklaştırsa da, J & J’nin daha düşük kredi notuna sahip daha yüksek bir temerrüt veya not düşürme riski olarak kabul edilen şirketlerden daha ucuz fonlamaya erişimi olması gerektiği anlamına “Yüksek” verim.

J & J’lere talep (JNJ, +% 0.88) altı parçalı şirket tahvili anlaşması, 130 yıllık artı holdingin yıllar içinde mevcut en düşük maliyetli fonların bazılarında kilitlenmesine yardımcı oldu.

Nihai fiyatlandırma ayrıntıları, en kısa beş yıllık tahvil tahvilinin getirisini% 0,57 ve en uzun 40 yıllık borç sınıfı için% 2,49 olarak sabitledi.

BofA verilerine göre, Federal Rezerv’in salgın desteğiyle, ABD’deki yatırım dereceli şirketler rekor düşük getirilerle 1,4 trilyon dolarlık tahvil borçlanma çılgınlığı yaşadılar ve geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık% 74 daha fazla borç ihraç ettiler.

Tahvil Fiyatları Getirilerin Tersi Yönünde!

BofA Global, yatırım dereceli tahvillerin bu yaz getiri bazında 24 yılın en düşük seviyesine ulaştığını göstermek için bu grafiği oluşturdu. Tahvil fiyatları getirilerin tersi yönde hareket ediyor.

Johnson Johnson Momentayi satin almak icin 75 milyar dolar.5347721822541966

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Yeni finansman çoğunlukla J&J tarafından Momenta’yı satın almak için kullanılacak (MNTA, +% 0,40) Çarşamba günü açıklanan ve Cambridge, Mass. merkezli biyoteknoloji şirketinin hisselerini% 69 artışla hisse başına 52,12 $ ‘dan kapatan 6.7 milyar $ değerinde nakit ihale teklifinde.

Anlaşma şartlarına göre J&J, ödenmemiş her Momenta hissesi için 52.50 $ ödeyecek. Anlaşmanın 2020’nin ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.

Borç finansmanının geri kalanı genel kurumsal amaçlar için tespit edildi.

Moody’s Investors Service, borç finansmanına AAA notu verdi, ancak görünüm olumsuz. Kredi derecelendirme firması, J & J’nin ilaç sektörünün önümüzdeki birkaç yıl içinde “orta ila yüksek tek haneli büyüme” yaratmasını beklerken, bu, diğer iş alanları için daha düşük büyüme tahminleriyle çelişiyor ve “çözülmemiş davalara bağlı risklerle karşı karşıya. “birkaç yıl boyunca” serbest nakit akışını kısıtlayabilen opioidler ve talk “içerir.

Johnson & Johnson, Moderna Inc. (MRNA, % -2.00),  Pfizer Inc. (PFE, +% 0.41), ve AstraZeneca PLC (AZN, % -1.38). 
J&J, insanları virüse karşı koruyup koruyamayacağını test etmek için önümüzdeki ayın sonlarına kadar dünya çapında 60.000 kişilik bir deneme başlatmayı planlarken, bir COVID-19 aşısının geliştirilmesini hızlandırmaya yardımcı olmak için denemeler yapmak için yarışıyor.

Aşı umutları, S&P 500 endeksi ile büyük ABD hisse senedi endekslerini pandemiden önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine veya ötesine yükseltmeye yardımcı olan bir katalizör olmuştur. (SPX, +% 0,34) bu hafta tarihteki en hızlı toparlanmasına işaret ediyor.

Beğenebileceğiniz İçerikler


hisse önerileri

Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Önerileri Listesi – Şeker Yatırım – (21.08.2020)


hisse önerileri

Yüzde 30 üzeri 5 adet hisse senedi yorumu ve al tavsiyesi! – (21.08.2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!