fbpx

İsrail Merkez Bankası, Ethereum altyapısında CBDC üretecek.

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
cbdc

İsrail Merkez Bankası, bugün Bloomberg tarafından açıklanan habere göre, CBDC pilot programı için Ethereum blockchain altyapısını kullanacaklarını duyurdu. Ülke’nin gazate kanalı Forbes’e göre, program pilot aşama ile başlayacak.

İsrail merkez bankası başkan yardımcısı Andrew Abir, kripto paraların bankacılık sistemi için herhangi bir risk oluşturmadığını ve tek odak noktasının ödeme sistemini daha güçlü hale getirmek için çalışacağını belirtti.

ethereum eth

Açıklamasında;

“Bu durum bankaları ortadan kaldırmayacak, hiçbir merkez bankası böyle bir hedefle kripto para birimi getirmeyecek. Bankalar işlemlerini sürdürecek ve herhangi bir ödeme sisteminin önemli bir parçası haline gelicek. Çalıştığımız şey bir ödeme sistemi altyapısı.”

Abir, İsrail’in ödeme sisteminin hala Avrupa ​​CBDC projelerinden gerisinde olduğunu ve CBDC’nin bunu potansiyel olarak değiştirebileceğini söyledi. Bununla birlikte, çalışan bir CBDC’nin gerçeğe dönüşmesinin en az 5 yıl daha sürebileceğini de vurguladı.

Dünyadaki Ülkeler CBDC Programını Hızlandırıyor

Merkez Bankası tarafından Çıkarılan Dijital Para Birimi, özellikle Çin’in bu alandaki ilerlemesine bakıldığında, dünya çapında birçok gelişmiş ülkenin en büyük önceliği haline geldi. Çin’in dijital yuanı tamamlandı ve şu anda birçok ilde yaygın olarak deneniyor, diğer ülkelerin çoğu hala geliştirme aşamasında. Fransa ve İsviçre, kendi CBDC’leri için birleşik bir sınır ötesi deneme başlatmadan birkaç hafta önce, Rus hükümeti de denemelere gelecek yıldan itibaren başlayacağını duyurdu.

Ethereum, dağıtım kolaylığı ve kişiselleştirme özgürlüğü sayesinde birçok kurum ve ülke için büyüyen bir seçim haline geldi. Son zamanlarda, JP Morgan da Ethereum üzerine inşa edilmiş blok zincirine başladı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 33,921.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

İsrail Merkez Bankası, Ethereum altyapısında CBDC üretecek. yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!