İntegral Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Haftalık Hisse Önerileri ve Yorumları

günlük hisse önerileri

Haftalık Piyasa Stratejisi

Borsa endeksi geçen hafta %1.26 yükselirken, dolar kuru TCMB kararı sonrasında %0.89 gerileme gösterdi. Geçen hafta banka endeksi borsa üzerinde baskı yaparken haftayı %0.32 gerileme ile kapadı. Sınai endeksi ise %2.58 yükseliş ile borsa endeksini sırtlayan taraf oldu. BIST100 harici XTUMY endeksi ise %1.84 yükseliş gösterdi.

Küresel tarafta ise Cuma günü Noel tatili olması nedeni ile Perşembe günü yarım gün Cuma ise tam gün kapalı olan kısa bir hafta yaşandı. Kısa haftayı ABD endeksleri yatay denecek ölçüde kapatırken, DAX endeksi ise %0.32 gerileme gösterdi. Mutasyon haberleri ile haftaya satıcılı başlayan dünya borsalarında haftanın ilerleyen sürecinde toparlanma görüldü. DAX endeksinde 13800 direnci ön planda kalırken, bu direnci geçip geçemeyeceği önemli olacak. 13500 ise ara destek olurken, 13000-13100 seviyesi ciddi destek konumunda. Bu noktalardan DAX endeksinde önemli tepkiler geldiğini izledik. S&P endeksinde ise 3725 direnç olurken, bu seviye üzerinde yeni bir süreç olacak mı izleyeceğiz. Aşağıda ise 3675 ve 3633 destekleri izlenecek.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Toplu aşılamaların başlaması olumlu olurken, Covid-19 bulaşma hızının artması ve kapanmaların artarak devam etmesi küresel borsalarda dalgalı seyirlerin olmasına neden olacak gibi duruyor.

Kısa haftada önemli veri akışı bulunmuyor

Bu hafta içeride ve dışarıda önemli bir veri akışı bulunmuyor. Virüs ile ilgili gelişmeler yine takip edilecek. Perşembe günü Almanya, İngiltere ve Japonya yarım gün açık olacak. Cuma günü ise dünya genelinde piyasalar kapalı olacak.

Borsa

Borsa da genel olumlu hava korunurken, momentumda yavaşlama gözlüyoruz. 1420 seviyesinden geçen kanal çizgisi üzerinde yorulma sinyalleri almaktayız. Endekste kar satışlarını gün içinde alıyoruz ve karşılanıyor. Ancak 1410 desteğinin altına sarkmalar olursa kar satışları 1366 seviyesindeki 22-günlük ortalamaya doğru güçlenebilir. Buna karşın 1410 seviyesi üzerine ısrarlı bir yerleşme görülürse Borsa endeksinde momentum ilerleyen günlerde tekrar güçlenebilir. Kar satışları gelebilir ancak bu satışlara karşı sakin kalmak doğru olacaktır. Küresel piyasalarda dikkat çekici sertlikte satışlar olmadıkça geri çekilmeleri düzeltme olarak algılamaya devam edeceğiz. Genel olarak küresel piyasalardaki havayı bozacak bir gelişme şimdilik görünmüyor.

Havacılık hisseleri hafta başında mutasyon haberleri ile oluşan baskıyı sonradan üzerinden atmış görünüyor. Ancak yine de sert satışlar olmasa bile yukarı hareketler kısıtlı kalabilir. Banka endeksi XBANK için 1536 önemli bir direnç. Bu direnci geçen hafta test eden endeks bu seviye üzerine çıkmakta başarılı olamadı. 1464 seviyesi önemli destek olarak izlenebilir. Banka endeksi 1464 seviyesi altına düşmedikçe sakin kalmakta fayda var. Ancak yukarı trendin güçlenmesi için 1536 direncini geçmesi gerekli.

Dolar

Dolar kurunda yılsonunda 7.50 olarak öngördüğümüz genel düşüncemizi koruyoruz. Gelişmeler bu düşüncemizi desteklemeye devam ediyor. TCMB’nin doğru adımları ve doğru mesajları devam ettiği sürece dolar kurunda yukarı tepkiler olsa bile bu yükselişlerin sınırlı kalacağını düşünüyoruz. 7.50 desteği önemli olurken, bu seviyenin altına gerilemesi durumunda 7 seviyesine doğru düşüş hızlanabilir.

TCELL, TURSG, TKFEN, TIRE, YATAS, VESTL, ISCTR

Integral Yatirim Haftalik Hisse Onerileri – 28 31 Aralik 2020

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış seansında oluşan fiyatlardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss seviyeleri belirlenecektir. Açılış seansının ardından tablomuz giriş fiyatları ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

Kaynak: İntegral Yatırım Haftalık Borsa Bülteni – (28-31 Aralık 2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

İntegral Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Haftalık Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*