fbpx

Hindistan’da Kripto Para Yatırımları %90 Arttı!

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Bitcoin BTC

Hindistan Kripto Paralara Güveniyor

Hindistan’da dijital para birimlerinin benimsenmesine yönelik olarak alınan katı önlemlere rağmen, yatırımcılar kripto para pazarındaki varlıklarını büyük ölçüde arttırmayı başardılar.

Chainalysis tarafından yayınlanan bir rapora göre, Hintli yatırımcılar kripto para yatırımlarında %19,900 artış sağladı ve toplam varlıklarını 200 milyon dolardan 40 milyar doların üzerine çıkardılar.

Bitcoin BTC

Bu gelişmeler, merkez bankasının Hindistan’ın finans piyasasında dijital para biriminin tanıtılmasına yönelik güçlü muhalefetin ortasında gerçekleşti. Bununla birlikte, kripto para ticaretine ilişkin önerilen bir yasak da ülkedeki yatırımcılar için tehtid oluşturuyor.

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “1205f218045a6e91178”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

Kripto yatırımlarındaki piyasa eğilimi, parabolik bir eğriye geçmeden önce 2020’nin ortalarında bir yükseliş kaydetti. Ardından dördüncü çeyreğin sonunda çeşitli önde gelen dijital paralar tarafından yapılan ATH’ler (Tüm Zamanların En Yüksekleri) sayesinde yeni bir zirverye ulaşıldı. Piyasa trendlerindeki değişim, Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin Mart 2020’de bankacılık sektörü ile dijital para platformları arasındaki çalışma ilişkileri yasağını sona erdirme kararı ile bağlantılıydı.

Yeni Altın: Kripto Paralar

Kripto değişim platformu Zebpay’in kurucusu Sandeep Goenka’ya göre, 18 ila 35 yaş arasındaki bireylerde Bitcoin ve Altcoin’lere olan ilginin arttığı görülüyor. Ayrıca, altın yerine dijital para birimlerine yönelik bir tercih de güçlü bir şekilde gözleniyor.

Dijital paralara yatırım yapmaya yönelik bu eğilim, doğrulanmak zorunda olmamak, çevirimiçi olma ve kripto para almanın son derece basit olması gibi süreçlere bağlanabilir. Aynı zamanda oldukça şeffeaf bir süreçtir ve daha kısa sürelerde daha yüksek getiri sağladığı için yatırımcıları çekmek konusunda da daha başarılıdır. Öte yandan altın ile işlem yapmak isteyen insanlar için prosedür daha zor ve karmaşıktır. Bu gibi durumlar yaygınlaştıkça dünyada kripto para kullanımı daha önemli hale gelmektedir. Gençler şimdiden kripto para yatırımı yapmayı öğrendiği için gelecek dönemlerde bu paralar daha da değer kazanacaktır.

 

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!