Haftalık Hisse Yorumları: AKBNK, TCELL, KOZAL, CCOLA, NETAS

günlük hisse önerileri

hisse önerileri

Borsada tepki alım denemeleri, döviz kurlarında ise dalgalı seyirle birlikte yükseliş eğilimi devam ediyor. Gösterge tahvil bono faiz oranında yükseliş hareketi ivme kazandı.

Piyasalarda yön arayışıyla birlikte dalgalı seyir sürüyor. Borsalarda düşük faiz ve bol likiditeye bağlı olarak geçtiğimiz aylarda ciddi primler görülmüştü. Ancak yeni gündem ve beklenti olmayınca çıkış hareketleri yerini kâr satışlarına bıraktı. Ayrıca piyasaları taşıyan ekonomik toparlanmada son verilerde ivme kaybı söz konusu. Bununla birlikte artan vaka sayıları ve ekonomilerde kısmi kısıtlama tedbirleri var. Son olarak da ABD Merkez Bankası (Fed) toplantısı sonrası yapılan açıklamalar biraz kafa karıştırdı. Fed beklendiği üzere faiz değişimine gitmedi ancak Powell’ın basın toplantısında ekonomik toparlanmanın ve para politikalarının belirsizliğinden söz etmesi dalgalanmaya neden oldu. İç gündemde ise Doğu Akdeniz kaynaklı gelişmeler ilk sırada. Gerilim düştü ancak AB-Türkiye ilişkileri tekrar öne çıktı. Bu aşamada yaptırımdan çok diyalog vurgusu öne çıkmış görülüyor. Bu hafta 24 Eylül’de Merkez Bankası (TCMB) toplantısı var. TCMB’den genelde gösterge faiz oranında bir değişim beklenmiyor. Artırım bekleyen az sayıda görüş var ama. Faiz kararından çok toplantı sonrası yapılacak açıklamalar izlenecek. Dünyada son merkez bankaları toplantılarında yeni faiz indirimleri pek gelmiyor. Dış merkez bankaları için konuşacak olunursa faizin düşecek aşağı yönlü pek bir marjı da kalmadı. Negatif faiz bir ara tartışılmıştı ama şimdi pek dillendiren yok gibi. Ayrıca enflasyonda yükseliş beklenirken faiz indiriminin devamı da zor. ABD’de ekonomik verilerinin son dönemde beklentilerin biraz altında kalması ve Avrupa Merkez Bankası’nın son toplantısında değerli Euro konusunda herhangi bir hamle yapmayacağı anlaşılınca, ABD Doları zayıf kalmaya devam ediyor. Dolardaki zayıflama altın fiyatlarına tepki alımı olarak yansısa da fazla güç kazanamadı. ABD kısa ve uzun dönem tahvil faiz oranları da dibe yakın bir noktada yatay seyrediyor. Dış borsalarda ise yorgunluk çok bariz bir şekilde kendini gösteriyor. Son günlerde kâr satışları ve oldukça dalgalı seyir görülmesine rağmen çıkış trendleri bu aşamada korunuyor. Ancak önümüzdeki günlerde güç kazanamaz ise çıkış destek seviyelerini korumaları zorlaşabilir. Gündem ve beklenti ihtiyacına bağlı olarak piyasalardaki iyimserlik zayıflamaya devam ediyor.

Endekste destek seviyelerinde tutunma çabası devam ediyor. İlk destek 1.100 seviyesinde. Bu seviye kısa dönem için önemli görülüyor. 1.100 seviyesinin altında kalınması durumunda sonraki destekler 1.085 ve 1.065 seviyelerinde bulunuyor. İlk direnç ise 1.141 seviyesinde. Bu seviyelere hareketlenmelerde satışlar görülebilir. Çıkışın devamı için bu seviyelerin geçilmesi önemli olacak. Sonraki dirençler 1.117 ve 1.120 seviyelerinde. Endekste destek seviyelerinde görülen tepki alımları henüz güç kazanmış değil.

AKBNK, TCELL, KOZAL, CCOLA, NETAS

Meksa Yatirim Haftalik Hisse Onerileri %E2%80%93 21 25 Eylul 2020

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Meksa Yatırım Haftalık Bülten – (21-25 Eylül 2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Haftalık Hisse Yorumları: AKBNK, TCELL, KOZAL, CCOLA, NETAS ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*