Günlük Hisse Senedi Tavsiyeleri – Ak Yatırım

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Strateji: Model Portföy Hisse Senedi Önerileri

ARCLK, BIMAS, CCOLA, DOHOL, FONET, GARAN, KOZAA, SISE, TOFAS, TRCELL, YKBNK

Ak Yatirim Hisse Senedi Portfoy Onerisi %E2%80%93 5102020

 Kurda destekleyici adımlar bir süre bankaları ön plana çıkarabilir. Türk hisse senetleri Eylül ayında yabancı yatırımcı payının da azalmasıyla yurtdışından ayrışmasını sürdürdü. Eylül ayı kurdaki zayıflamanın sürdüğü, ancak ayın son haftasından başlayarak TL’yi destekleyici adımlar gözlediğimiz bir dönem oldu. Kurda oynaklığın azalması, sendikasyon yenilemeleri ve Ekim sonundan başlayarak açıklanacak 3Ç20 kârları bankaları öne çıkarabilir. Ayrıca 3Ç20 beklentilerine paralel olarak perakende, dayanıklı tüketim, otomotiv ve teknoloji sektörlerinde ilginin süreceğini tahmin ediyoruz.

 Önümüzdeki bir ay için banka ağırlığını artırma kararımıza paralel olarak portföye Garanti Bankası’nın ekliyoruz. Buna karşılık model portföyümüzden Koç Holding hissesini çıkarıyoruz. Koç Holding’e ilişkin kararımız hissedeki yoğun yabancı satışı sonrası ilginin zayıf kalmasını yansıtıyor. Ekim ayında da Koç hisselerinin endeksin altında getiriye sahip olacağını düşünüyoruz.

1601993518 121 Ak Yatirim Hisse Senedi Portfoy Onerisi %E2%80%93 5102020

 BIST’i hafif bir farkla geçtik. En son portföy değişikliklerini duyurduğumuz 4 Eylül itibarıyla portföy getirimiz %6,1 oldu. Bu dönemde BIST toplam getiri endeksinin %0,6 üzerinde getirimiz oldu. Aylık getiride Şişe Cam, Doğan Holding, Tofaş Oto ve Arçelik öne çıkarken, Fonet, Koç Holding ve BIM ortalama getiriyi düşüren hisseler oldu.

 Eylül ayının ardından, model portföy öneri listemizin (yayımlamaya başladığımız 2014 başından bugüne kadar olan) getirisi %306 oldu. Aynı dönemde getirimizi karşılaştırdığımız BIST-100 toplam getiri endeksi getirisi (temettü getirisi için düzeltilmiş) %105 oldu. Buna göre portföyümüzün göreceli getirisi %98’de kaldı.

Kaynak: Ak Yatırım Hisse Senedi Portföy Önerisi– (5.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Günlük Hisse Senedi Tavsiyeleri – Ak Yatırım ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*