fbpx

Günlük Hisse Önerileri: ALARK, DOHOL, ENKAI, KRDMD – (2.11.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Haftanın son işlem gününe satıcılı seyirle başlayan BIST100 endeksi gün içinde dalgalı seyretti ve 1,112 kapanış yaptı. İşlem hacmi 23.3 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 24 hisse değer kazandı, 74 hisse ise değer kaybetti. Bugüne başlarken yurtdışı vadeli piyasalar hafif pozitif bir görünüme işaret ediyor.

Yılın belki de en yoğun haftasına başlarken Asya’da Çin PMI verilerinin güçlü gerçekleşmesi piyasaları pozitif etkiliyor. ABD ve Avrupa vadeli piyasalarında da artan vaka sayılarına ve kısıtlamalara rağmen hafif alıcılı bir görünüm hakim. ABD’de 3 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimi öncesinde Biden halen anketlerde önde görünüyor. Ancak “salıncak eyaletler” olarak bilinen eyaletlerde oy oranlarının başa baş gitmesi belirsizlik yaratıyor. Geçmiş seçim anketlerine bakıldığında, oluşan hata payları göz önünde alındığında Biden’ın kazanma ihtimali %80 olarak görülüyor. Öte yandan Avrupa’da salgın dolayısıyla kısıtlamalar artıyor. Son olarak İngiltere’de 4 haftalık sokağa çıkma yasağı kararı alındı. Tüm bu gelişmeler genel olarak piyasalar üzerinde baskı yaratsa da seçim oynaklığının ardından, ekonomik kapanmalara rağmen hem merkez bankaları hem de hükümetlerden beklenen destek paketleri gerilemeleri sınırlandırabilir. Haftanın genelinde seçimler dışında ABD’de FED, İngiltere’de BoE faiz kararları takip edilecek. Bugün ise tüm dünyada açıklanacak olan Ekim ayı nihai imalat PMI verileri, ekonomik aktiviteye ışık tutması açısından yakından izlenecektir.

BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görünüm önemli desteklerin kırılmasıyla zayıf, ancak son hareketle orta vadeli yükselen trend desteğine endekste tepki alımları izlenebilir. Bu aşamada 1,085-1,090 ilk önemli destek bölgesi olarak izlenirken, bu bölge altında risk azaltmak gerekebilir. 1,125-1,150 direnç seviyeleri iken 1,125 aşılmadıkça tepki sınırlı kalacaktır. Kısa vadeli görünüm açısından ise 1,150 seviyesi referans kabul edilmelidir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görünüm önemli desteklerin kırılmasıyla zayıf, ancak son hareketle orta vadeli yükselen trend desteğine endekste tepki alımları izlenebilir.
 Bu aşamada 1,085-1,090 ilk önemli destek bölgesi olarak izlenirken, bu bölge altında risk azaltmak gerekebilir. 1,125-1,150 direnç seviyeleri iken 1,125 aşılmadıkça tepki sınırlı kalacaktır. Kısa vadeli görünüm açısından ise 1,150 seviyesi referans kabul edilmelidir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta aşağı yönlü hareket devam ediyor. Destek bölgesi olarak gördüğümüz 1.260-1.250 bölgesinin de altına gelinmesiyle Mart ayından bu yana devam eden yükselen trend görünümü bozuldu. Düşüşün devam etmesi ve 1.220 desteğinin altına gelinmesi durumunda 1.210 ve 1.200 seviyelerini destek olarak takip ediyor olacağız. 1.200 altında ise 1.185-1.180 bölgesi hedef haline gelebilir.
 Bu seviyelerden tepki hareketi görmemiz halinde ise 1.240 ve 1.250 ilk direnç seviyeleri olarak izlenmelidir.

Günlük Hisse Önerileri

ALARK, DOHOL, ENKAI, KRDMD

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Günlük Hisse Önerileri: ALARK, DOHOL, ENKAI, KRDMD – (2.11.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!