fbpx

Güney Kore’de Borsalar Regülasyonlar Yüzünden Delist Yağdırıyor!

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Düşüş Grafiği

Hareket, birçok altcoin fiyatlarının %50 yahut daha fazla düşmesine ve yatırımcılar arasında değerli kayıpların yaşanmasına neden oluyor. İşte detaylar!

Altcoin projeleri delist ediliyor

HisseBank.com olarak daha evvelce de belirttiğimiz üzere Güney Kore’nin en büyük dört borsasından ikisi olan Upbit ve Bithumb, yaklaşan bir düzenleyici revizyona hazırlanırken altcoinleri delist ediyor. 11 Haziran’da Upbit, beş altcoin projesini delist edeceğini söz etti. Borsa ayrıyeten 25 token’lik bir “izleme listesi” yayınladı. 18 Haziran’da 24 kripto para birimini listesinden çıkardı. 17 Haziran’da Bithumb, 5 Temmuz’da dört token alım satımını sonlandıracağını duyurdu.

4 Haziran’da, Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) Finansal İstihbarat Ünitesi (FIU), yerli kripto borsalarının başkanlarıyla bir toplantı yaptı. Bu toplantı sırasında, kayıtlarının onaylanma şartlarını en üst seviyeye çıkarmak için borsalar için bir dizi “önerilen kılavuz” ilettiler. Bu yönergeler, token’lerin kıymetlendirilmesi ve listelenmesinin yanı sıra dolandırıcılık ve yasa dışı ticaretlerin belirlenmesi ve ele alınması için protokolleri detaylandıran operasyon planlarını sunma talimatlarını içeriyordu.

Delist Edilen Kripto Para sayısı artıyor

21 Haziran itibariyle, Upbit’in platformunda 178 kripto para birimi vardı. Bithumb 178 ve Coinone 180 koine sahipti. Korbit’in ise token sayısı 40’tan az. Karşılaştırma yapıldığında, Coinbase şu anda 100’den az kripto para birimini destekliyor. Şimdiye kadar, borsalar mümkün olduğu kadar çok token listelemek için işlem fiyatları üzere büyük bir teşvike sahipti. Ne kadar çok token ticareti yapılırsa, işlem hacmi o kadar yüksek oluyor. İşlem hacmi ne kadar yüksekse, o kadar fazla komisyon ücreti kazanılıyor. Kripto paraları listelemek için yasal bir prosedür olmadığından, borsalar istedikleri kadar listeleme yapabildiler.

Bithumb, 2021 yılında 52 coin listeledi. Coinone 39 coin listeledi. Bu, Bithumb’un yaklaşık 200 günde 50 token listelemesi için her dört günde bir listeleme yaptığı manasına geliyor. Güney Kore Demokrat Partisi’nden bir milletvekili olan Noh Woong-rae, bu çeşit “ayrım gözetmeyen token listelemeleri” için borsaları eleştirdi.

Noh, “Çok sayıda kuşkulu token listelediler ve net bir açıklama yapmadan birdenbire onları listeden çıkardılar ve yatırımcıları ziyan ettirdiler” diyor. Listeden çıkarma duyuruları, birçok altcoinin fiyatlarının %50 yahut daha fazla düşmesine neden olarak yatırımcılar ortasında değerli kayıplara neden oldu. Şimdiye kadar, Upbit 2021’de 36 tokeni listeden çıkardı. Bithumb 10 kripto para birimini listeden çıkardı. Coinone ve Korbit sırasıyla üçer tokeni listeden çıkardı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: HisseBank.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. HisseBank.com rastgele bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut HisseBank.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle HisseBank.com ve sitede yer alan makalelerin muharrirleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İkaz: HisseBank.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması HisseBank.com’un müsaadesine natüreldir. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. HisseBank.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve öteki tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara karşıt biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

Güney Kore’de Borsalar Regülasyonlar Yüzünden Delist Yağdırıyor! yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!