fbpx

Gün İçi EUR/USD Paritesi Yorumları / Meksa Yatırım – 2021-06-24 12:21:00

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
dolar-yorumlari-coinotag.jpg

Son haftalarda FED verdiği mesajlar ile ortalığı karıştırıp, ardından sözlü yönlendirmeler ile yatıştırmaya çalışıyor. Parasal sıkılaştırma konusundaki beklenti oluşturup, ardından yaşanan hareketi geri almaya çalışıyor. Ancak her zaman, FED in beklediği tepkiyi vermiyor.

FED tarafından piyasalara son verilen mesajda faiz artırımı takviminin öne çekildiği beklentisi oluştu ve varlık alım miktarının azaltılması konusunun masada olduğu belirtildi. Bazı FED üyelerinin verdikleri mesajlarda, bu konu için erken olduğu belirtilirken, bazıları ise geç kalmaktansa erken davranmanın zararı olmayacağı mesajı paylaşıldı.

Böylece yatırımcıların kafası iyice karışmaya başladı.

Bernanke döneminde olsa çok ciddi bir sorun ortaya çıkmazdı. Bernanke buranın horuzu benim diyerek, dediğini uygular, mesajı net olarak verirdi. Ancak Powell bu güveni henüz yatırımcılara veremedi. Böylece yatırımcılar bu soru işaretleri ile piyasa ile baş başa kalmış durumda.

Ons tarafında 1800 altında hareketler devam ederken, EURUSD 1,19 seviyesi üzerinde tutunmaya çalışıyor.

EURUSD gün içinde 1,19 üzerinde kalıcı olabilirse, yukarı tepkinin devamı mümkün.1,1900 altına inersek 1.1882 1,1850 1.1800 desteklerine doğru geri çekilme mümkün olabilir.1,1900 üzerinde kaldığı sürece 1.1952 1,1990 ve 1.2050 ye doğru hareketin devamı görebiliriz.

Kaynak: Meksa Yatırım Gün Ortası Analizleri

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Gün İçi EUR/USD Paritesi Yorumları / Meksa Yatırım – 2021-06-24 12:21:00 yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!