Gedik Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerisi

günlük hisse önerileri

hisse onerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Şirket Güncelleme Raporu

Öneri: AL
Fiyat (TL/hisse) 46,30
Hedef Fiyat (12A, TL/hisse) 77,40
Potansiyel Getiri %67

2020’deki zorlu ilk yarının ardından, şirketin toparlanma sürecinde olduğunu ve 2021’de marjların normale dönmeye başlayacağını düşünüyoruz. Mavi yılın ilk yarısında Covid-19 önlemlerinin artmasıyla mağazalarını 2 aya yakın süre kapalı tutmuş ve zorlu bir dönem geçirmişti. Şirket bu süreçte çoğu mağazasında kira indirimi konusunda anlaşma sağlamış olsa da satışlar yıllık 31% FAVÖK ise 67% azalmıştı. FAVÖK marjında da 1.140bp düşüş yaşanmıştı. Bununla birlikte şirket için en zorlu dönemin geride kalmış olduğunu ve ikinci yarıda ilk yarıya göre satışlarda 70%, FAVÖK tarafında da 186% büyüme bekliyoruz. Mavi’nin yılı satışlarda 12,4% ( Şirket tahmini : -11% – +/- 2%) FAVÖK tarafında da 40% (Şirket tahmini: 16% marj – +/- 1%) daralma ile bitirmesini öngörüyoruz. Şirketin 2021 yılını normalleşme ile birlikte 25% büyüme ile 3,14 milyar TL satış geliri ve 19,5% FAVÖK marjı (FAVÖK: yıllık 59,3% büyüme) ile tamamlayacağını tahmin ediyoruz.

2021 için olumlu duruşumuza rağmen, yakın dönemin hisse için kolay bir süreç olmayabileceğini vurgulamak isteriz. Pandeminin ikinci dalgasından dolayı oluşabilecek kapanmalar, tüketici dinamiklerinde ve trafiğinde değişikliklere yol açabilir. Bu durum da, hissenin kısa vadeli görünümünde belirsizliklerin oluşmasına sebebiyet verebilir. Dolayısıyla tavsiyemiz, hissenin uzun vadeli yatırım amacı ile zayıf dönemlerde kademeli olarak alınmasıdır.

77.4 TL hedef fiyat ile “AL” tavsiyemize geri dönüyoruz. Şirketi ve yönetimi beğenmemize rağmen, Covid-19 sürecinin başında oluşan tüketici dinamiklerindeki değişimin iş modeline etkisini anlayabilmek oldukça zorlaşmış durumdaydı. Bu nedenle Mart ayının sonunda tavsiyemizi ve hedef fiyatımızı geri çekmek durumunda kalmış ve gözden geçirmeye almıştık. Geçen zaman içinde, tüketici dinamiklerinin daha anlaşılabilir olması ve 2021 yılının Mavi için önemli bir normalleşme yılı olacağını düşünerek tavsiyemizi ve hedef fiyatımızı güncelliyoruz. Hisse yıl başından beri BIST-100’e göre – 30% rölatif performansa sahip olmakla birlikte, 2021T ve 2022T FD/FAVÖK 4,5x ve 3,6x çarpanları ile işlem gördüğünü belirtmek isteriz. Hisse 77,4TL hedef fiyatımız ile birlikte 67% potansiyele sahip olup 2021T’deki zımni adil değer FD/FAVÖK çarpanı x7,5’tir.

Kaynak: Gedik Yatırım – (23.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Gedik Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerisi ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*