fbpx

Gedik Yatırım hangi hisseleri tavsiye ediyor?

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her ay başında düzenli olarak yayınladığımız Aylık Bültenlerde “Teknik Takipimizdeki Paylaşımlar” ı paylaşıyoruz. Bu kapsamda hisse seçiminde teknik dinamikler esas alınmakta olup, belirtilen işlem koşulları yerine getirildiği takdirde ilgili hisselerin aylık getirilerinin BIST 100’e göre daha yüksek olacağı öngörülmektedir.

Teknik izlememizdeki stoklar için uygun alış aralıkları, hedef fiyat ve kesim seviyeleri tamamen teknik analiz dinamikleri dikkate alınarak belirlenmektedir. Piyasa koşullarındaki genel değişikliklerin, BETA’larla orantılı olarak bu payları etkilemesi beklenebilir.

Bu Teknik Analiz Bülteni, bu ay için hazırladığımız Aylık Bültendeki paylara ilişkin teknik analizleri içermektedir.

Arçelik (ARCLK)

Eylül ayı başında 50 günlük üstel ortalamalarla desteklenen hisse senedi, geçen haftanın son günlerinde de yukarı yönlü hareketlerin devamını takip etti.

Stok, aşağıdaki kısa vadeli hareketli ortalamaların üzerinde kaldığı sürece, teknik olarak yeni yılın zirvelerini test etmek mümkündür.

Kısa vadede, 23.84-24.04 fiyat aralığı teknik olarak satın almaya uygundur ve 23.38 seviyesi olası düşüşler için bir stop-loss olarak kullanılabilir. Yukarı hareketlerde direnç olarak 24.72 seviyesi gözlemlenebilir.

Koza Altın (KOZAL)

Eylül ayı başında 200 günlük üssel ortalamalarla desteklenen stokta Eylül zirvelerinin geçen haftanın son günlerinde test edildiğini izledik.

Haftayı en yüksek seviyelerinden tamamlayan hisse senedi 22 ve 50 günlük üssel ortalamaların üzerinde kaldığı sürece pozitif ivmenin devam etmesi beklenebilir.

Kısa vadede 80.30-81.00 fiyat aralığı teknik olarak hisse senedi alımına uygundur ve 78.90 seviyesi olası düşüşler için stop-loss olarak kullanılabilir. Yukarı hareketlerde direnç olarak 83.30 seviyesi gözlenebilir.

Kardemir (D) (KRDMD)

Geçen hafta stok hacminin arttığını ve artışın yaşandığını, Cuma günkü alımların son 2 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını gözlemledik.

Saatlik grafiklerde yatay trendler, stoklarda teknik seviyeler olarak takip edilecek ve yılın zirvesinin aşılması durumunda alımlar hız kazanabilir.

Kısa vadede, 3.21-3.25 fiyat aralığı teknik olarak satın almaya uygundur ve 3.15 seviyesi olası düşüşler için bir stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı doğru hareketlerde direnç olarak 3,33 seviyesi gözlenebilir.

Turkcell (TCELL)

Hafta içinde tek bir aracı kurumdan yapılan satışla keskin bir düşüş yaşayan ve piyasada dalgalanmaya neden olan hisseler, devamında toparlandı ve Cuma günkü alımlarla haftayı yükseklere yakın kapattı.

Stok aşağıdaki yatay trendin üzerinde kaldığı sürece tepki alımlarının hızlanması teknik olarak mümkündür.

Kısa vadede 14,42-14,57 fiyat aralığı teknik olarak satın almaya uygundur ve olası düşüşler için zarar durdurma olarak 14,15 seviyesi kullanılabilir. Yukarı hareketlerde direnç olarak 14.96 seviyesi gözlemlenebilir.

Ülker Bisküvi (ÜLKER)

Artan vaka sayısı nedeniyle, salgınla ilgili önlemlerin ortaya çıkması, geçtiğimiz hafta gıda perakendecilerinin ilgisini yeniden artırdı.

Yukarıda Cuma günü test edilen 22 ve 200 günlük üssel ortalamalar aşılırsa, yukarı doğru hareketler teknik olarak ivme kazanabilir.

Kısa vadede 22.56-22.78 fiyat aralığı teknik olarak satın almaya uygun olup, 22.16 seviyesi olası düşüşler için stop-loss olarak kullanılabilir. Yukarı hareketlerde direnç olarak 23,40 seviyesi gözlemlenebilir.

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgileri, yorumları ve önerileri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyelerde bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar vermeyebilir.

Gedik Yatırım

Gedik Yatırım hangi hisseleri tavsiye ediyor? ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!