fbpx

Garanti BBVA Yatırım Hisse Önerileri – (10.08.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

BİST-100 – Kısa vadede alçalan trend baskısı sürüyor, yükselişler bu aşamada tepki niteliğinde…

BİST-100 endeksinde 9 Temmuz tarihi itibariyle yükseliş trendinin kırılması sonrasında öne çıkan volatil eğilim sonrasında yükselişleri tepki olarak değerlendirmiş; geçtiğimiz haftanın ikinci yarısında ise kısa vadede aşırı satım bölgeye yaklaşılması paralelinde düşüşün tempo kaybedebileceğini, bu açıdan geri çekilmelerin tepki yükselişi potansiyeli paralelinde alım fırsatı verdiği görüşünü öne çıkardık. Cuma günü etkili olan tepki alımlarını takiben BİST-100 endeksinde haftaya yataya yakın kısmen zayıf bir açılış öngörmekteyiz. Olası geri çekilmenin 1045-1030 destek bölgesi üzerinde karşılanması halinde toparlanma eğiliminin haftalık bazda sırasıyla 1070-1100-1120 bölgelerine yönelik devamını bekleyeceğiz. Destek olarak ise 1030 ve 994,5 destek bölgeleri gündemde. Belirttiğimiz vade adına risklerin yeniden artışı adına 994,5 bölgesini önemsemekteyiz, söz konusu bölge altında haftalık bazda 200 (985) ve 260 periyotluk(955) ortalamabölgesi yeniden gündeme gelebilir.

VİOP Endeks30 – Ağustos vadede yön arayışına bağlı volatilite devam ediyor…

Önceki işlem günü itibariyle Ağustos vade kontratta kapanış 1196 seviyesinde, akşam seansında ise kapanış 1187 seviyesinde gerçekleşti. Ağustos vade kontratta 1335 bölgesinin kırılması sonrasında görünüm negatif ve bu yönde pozisyon taşıyanlar adına kar al seviyeyi 1225 olarak değerlendirmekteyiz. Yeni güne başlarken kontratta sınırlı satıcılı eğilimle açılış öngörürken, ilk aşamada 1185-1200 destek-direnç aralıklarının öne çıkmasını bekleriz. Açılış sonrasında belirttiğimiz destek bölgede kırılma olması halinde zayıflık 1177-1170 aralığını gündeme getirebilir. Cuma oluşan tepki alımlarının devamı noktasında ise 1200 bölgesinin aşılması gerektiğini düşünüyoruz.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

AYGAZ, BIMAS, ENJSA, HALKB, SAHOL, TAVHL, ZOREN

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Beğenebileceğiniz İçerikler


hisse önerileri

Tacirler Yatırım Hisse Önerileri – (10.08.2020)


hisse önerileri

Koza Altın Hisse Önerisi / Gedik Yatırım – (10.08.2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!