GARAN, PETKM, KCHOL, THYAO, SISE Hisse Önerileri – (4.12.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne zayıf seyirle başlayan BIST100 endeksinde açılış sonrasında satışlar karşılandı ve günün geri kalanında güçlü bir performans ile 1,330 seviyesinden kapanış izlendi. İşlem hacmi 29.5 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 44 hisse değer kazandı, 50 hisse ise değer kaybetti.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

ABD’de hisse endeksleri gücünü korurken, haftanın sonuna doğru yatay bir seyir izliyoruz. Mali teşvik beklentileriyle desteklenen endekslerde, Pfizer’ın aşı üretim ve dağıtımının ilk aşamada planlanan miktarda olmama ihtimaliyle, hafif satış görüldü. Sabah saatlerinde ise bugün açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisi öncesinde hafif pozitif bir seyir izleniyor. Salgın döneminden bu yana en kritik taraf olan istihdam piyasası için bu ve birkaç veri kritik olacaktır. Bu nedenle 540 bin kişi artması beklenen veri, hem FED hem de mali teşvik beklentileri adına takip edilmelidir. Öte yandan petrol piyasası için önemli olan OPEC+ toplantısı sona erdi. Toplantıda Ocak ayında daha önce planlanandan çok daha düşük şekilde günlük 500 bin varil üretim artışı olacak. Beklentilerden daha az bir arz artışı olması sebebiyle petrol fiyatlarında yükseliş izlenebilir ancak kalıcı olmasını beklemeyiz. İçeride ise Kasım ayı enflasyon verisi açıklandı. Kasım ayı enflasyonu beklentilerin(%1.1) üzerinde aylık %2.30, yıllık %14.03. Bu veriyle beraber %15 olan politika faizinde Aralık toplantısı için de artırım beklentileri arttı.

BIST-100 endeksinin bugüne yatay başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görünümü halen güçlü buluyoruz. 1,310-1,300 ilk destek bölgesi iken bu bölge üzerinde pozisyonların korunmasın öneriyoruz. 1,350 ilk direnç seviyesi olarak izlenebilir. 1,350 üzerinde yükselen kanalın üst bandı 1,400 gündeme gelecektir. Emtia fiyatlarındaki güçlü seyrin devamıyla demir-çelik, petrokimya ve gübre sektörleri ön plana çıkabilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin bugüne yatay başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görünümü halen güçlü buluyoruz. 1,310-1,300 ilk destek bölgesi iken bu bölge üzerinde pozisyonların korunmasını öneriyoruz. 1,350 ilk direnç seviyesi olarak izlenebilir. 1,350 üzerinde yükselen kanalın üst bandı 1,400 gündeme gelecektir.
 Emtia fiyatlarındaki güçlü seyrin devamıyla demir-çelik, petrokimya ve gübre sektörleri ön plana çıkabilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta dalgalı seyir sürüyor. Yukarı yönlü hareketin devamı halinde 1.490 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.490 üzerinde 1.500 ve 1.520 direnç seviyeleri hedef olarak izlenmelidir. Olası satışlarda ise 1.480 ilk destek seviyesi iken, bu seviyenin altında 1.460 desteğine kadar geri çekilme görebiliriz.
 Kontratın orta vadede yükseliş hareketini sürdürmesi için 1.500 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlanması gerektiğini düşünüyoruz.

Günlük Hisse Beklentileri

ALARK, GARAN, EREGL, PETKM, KCHOL, THYAO, SISE

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 4122020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

GARAN, PETKM, KCHOL, THYAO, SISE Hisse Önerileri – (4.12.2020) ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*