Fonet Hisse Yorumu ve Önemli AL Tavsiyesi

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Fonet Hisse Tavsiye: Endeksin Üzerinde Getiri

Hedef fiyat, TL/hisse TRY17.55
Son kapanış, TL/hisse 12.38
Yukarı potansiyel %42

Yatırım teması:

Fonet 1Y20’de iyi bir performans gösterdi. Yakın zamanda imzalanan ve tamamlanan sözleşmelerden gelen yeni gelirler ile ciro yıllık %32 artarak 30,5 milyon TL oldu. Yüksek maliyetli yeni kurulumların az olması maliyetleri düşürdü ve FAVÖK marjı 1Y20’de geçen yıl %37,3’ten %46,4’e çıktı. Güçlü operasyonel performans ile net kar 1Y20’de bir önceki yıla göre %64 artarak 11,2 milyon TL’ye yükseldi. 2Y20’de yeni sözleşmelerden daha fazla gelir ve mevcut müşterilerin sözleşmelerinin yenilenmesinden kaynaklanan kurulum masraflarının olmaması nedeniyle daha düşük sabit maliyetlerden dolayı 2Y20’de operasyonel performansın daha iyi olmasını bekliyor. Olumlu görünümü dikkate alarak FONET ile ilgili uzun vadeli tahminlerimizi revize ettik. 1Y20’de ciroda elde edilen toparlanmanın yılın geri kalanında da devam etmesi bekliyoruz. Ayrıca, uzun vadede ciro büyüme beklentimizi 2020-2025 için %25 yıllık ortalama bileşik büyümeden %35’e yükselttik. Bu artışın sebebi öncelikle Sağlık Bakanlığı hastanelerinden beklenen yeni ihalelerin imzalanmasına dayanmaktadır. Karlılık tarafında ise 2020 yılında görülen daha düşük maliyet seviyelerinin tahmin dönemimizde (2020-2025) yeni ihalelerin kurulum masraflarından dolayı maliyetlerin yükselmesini bekliyoruz. Ancak, artan gelir seviyesiyle, FONET’in elde edeceği operasyonel kaldıraç ile FAVÖK marjının yüksek kalmasını bekliyoruz. Buna göre, FONET için uzun vadeli FAVÖK marjı varsayımımızı 2020-2025 dönemi için %40,4’ten %50,7’ye yükseltiyoruz.

Hisse performansını etkileyebilecek faktörler:

Pazarlama faaliyetlerinin artmasıyla şirketin yurtdışında ihale kazanma potansiyeli arttı. Potansiyel alıcı ile görüşmelerin yapıldığının açıklanmasıyla potansiyel pay satışı

Değerleme:

2021T rakamlarla Fonet hisselerin global benzer şirketlerin medyanı olan 26.6x ile kıyaslandığında 13.3x F/K ile hala düşük çarpanlarda işlem görüyor.

Kaynak: Ak Yatırım Hisse Senedi Portföy Önerileri – 05.10.2020

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Fonet Hisse Yorumu ve Önemli AL Tavsiyesi ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*