fbpx

EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 2021-06-24 10:30:25

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
dolar-yorumlari-coinotag.jpg

FED’in son açıklamaları şahinliğe geçişe yeni bir adım olarak algılandı. Bu sebeple Usd talebi arttı. Dolar Endeksi yüzde 1’in üzerinde yükseldi. Dünden bu yana ise Endeks biraz gevşiyor. Bunda hem piyasa reaksiyonunun biraz normalleşmesi hem de Pow ell’ın bugün yapacağı sunumun metni etkisi var diyebilir iz. Pow ell bu akşam Senato’da konuşacak (saat 21). Metin yayımlandı (fiyatlandı), soru cevap kısmı önemli.

ECB başkanı Lagarde, bu çeyrekten itibaren ekonomik aktivitenin hızlanacağını ifade etti. Lagarde’ın sözleri, işlerin AB’de iyiye gittiğini ortaya koyuyor. Diğer yanda ise ECB’nin, FED şahinliğe geçişinin çok gerisinde kalmayacağı algısı yaratıyor. Bu ise Usd baskısını dengeleyici bir faktör.

Her iki mer kez de makro verilere göre adım atacaklarını ifade etmiş durumdalar. Bu sebeple veriler yakından takip ediliyor. Yarın imalat ve hizmet PMI’lar, Cuma ABD çekirdek PCE açıklanacak. AB Zirvesi 24 – 25 Haziran tarihlerinde başlayacak.

Bu sabah 1,19 seviyelerinde işlem gören paritede 1,188 ve 1,185 destek, 1,192 ve 1,195 direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Yatay seyir bekliyoruz. Pow ell’ın açıklamaları hareket yaratabilir (saat 21).

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 2021-06-24 10:30:25 yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!