fbpx

Ethereum’da Beklenen Güncelleme Test Ağında Gerçekleşti! İşte Detaylar

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
ethereum eth

Ethereum test ağı Ropsten’de, ETH güncellemesi bugün erken saatlerde başarılı bir şekilde uygulandı ve komisyonlarda iyileştirme reformu olarak geçen bu güncelleme ki biz onu (EIP) 1559 olarak biliyoruz, şu anda test yayınında. Dolayısıyla kullanıcılar ilk defa bu gelişmenin nasıl çalıştığını görebiliyor.

EIP-1559 yayında! Gözler Ethereum Ropsten test ağına çevrildi

24 Haziran 2021’nin sabah saatlerinde, Ethereum ağında kullanıcıları heyecanlandıran bir ağ güncellenmesi yayınlandı. HisseBank.com olarak daha önce ilettiğimiz üzere Goerli ve Rinkeby, sırasıyla 30 Haziran ve 7 Temmuz’da bu güncelleme için hazır olacak. Ropsten’daki bu değişiklik ile kullanıcılar, Ethereum ağındaki işlem ücretlerindeki iyileştirmenin nasıl ve ne boyutta olacağını gözlemleme, pratikte nasıl işlediğini görme şansı elde etmiş oldu.

London Hard Fork’u ile gelen bu özellik, işlem ücreti olarak ayrılan ETH’lerin belli bir miktarının yakım politikasına dahil oluşunu içeriyor. Güncellemeden bu yana binin üzerinde ETH yakıldı. Ancak Ropsten, bir test ağı olduğundan dolayı yakılan ETH’lerin gerçek Ethereum ağına bir faydası yok. Önümüzdeki iki hafta içerisinde diğer iki test ağlarında da yayınlanmasından hemen sonra Ağustos ayının başında ana ağın da güncellenmesi bekleniyor.

EIP 1559 ETH fiyatını nasıl etkileyebilir?

Ethereum yakımı arzı düşürdüğü için fiyatta önemli bir unsur. Öte yandan bu yakım, ağ ücretlerini minimalize etmek ve stabil bir hale getirmek için protokolün otomatik olarak taban bir işlem ücreti ayarlanmasından kaynaklanıyor. ETH’nin bu yönde desteklemeleri sürdürmesi çok ciddi önem arz ediyor çünkü DeFi ile birlikte artan blockchain yığını çok ciddi boyutlardaki komisyonlara sebebiyet vermişti. EIP 1559 ile bu ETH’leri madencilere dağıtılmak yerine yakılıyor, yok ediliyor veya siliniyor. İşin güzel tarafı ise ağ ne kadar yoğun olursa, o kadar ETH işlem ücretlerini stabil etmek için yakılacak. Peki siz bu güncellemenin uygulanmasından sonra fiyatlarda nasıl bir etki bekliyorsunuz? Yorumlarda bizlere bunu aktarmayı unutmayın!

Ethereum’da Beklenen Güncelleme Test Ağında Gerçekleşti! İşte Detaylar yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!