fbpx

Ethereum Fiyat Analizi 17 Temmuz 2021

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnişleriyle, çıkışlarıyla, EIP-1559 güncellemesiyle bazı zamanlarda da Ethereum ağının yaptığı kesintilerle haberlerimize konuk olan Ethereum bugünde analizimizin konuğu olacak.

ethereum
ethereum

Ethereum Fiyat Analizi (ETH/USDT)

Ethereum

Fiyatın yeni bir yükseliş trendi başlatması için, Ethereum (ETH) 2103 dolarlık ana direncini kırmalıdır ve tutunmalıdır. Bu alanın çevresinde, azalan kanalın üstünde ve 200’lük MA’nın en üst trend çizgisi yer alır. Bu işaretlerin her ikisi de son birkaç aydır ETH fiyatını düşüş trendinde tuttu. Bu fiyat alanı, ETH boğaları için gerçek bir test olacak, çünkü bu 3 önemli işaretin üzerinde bir kırılma, muhtemelen 2330-2432 dolarlık ana direnç bölgesine giden yolu temizleyecektir.

RSI’ya baktığımızda 2 haftalık trend çizgisinin daha yeni kırıldığını görebiliriz. RSI bu eğilimin üzerinde kalırsa, 50 değerinde veya üstüne bir baskı bekleyin. MACD, bir kırılmaya hazırlanırken 0 değerinin altında düzleşiyor. Mavi MA, turuncu MA üzerinde kaldığı sürece, yakında bir yükseliş kırılması bekliyoruz.

Ethereum (ETH) için ayı senaryosu ve ihtimalleri devam ediyor

Ethereum

ETH, 4500 dolarlık ATH’si kaybettiğinden beri düşüş eğilimini kıramadı. Ethereum (ETH), piyasanın geri kalanıyla birlikte Nisan/Mayıs aylarında belirlenen yüksek seviyelerden yaklaşık -%70 düştü. Yatırımcılar, kripto para piyasasının ayı piyasasına girip girmediği konusunda hemfikir değiller. Birçok kripto para, fiyatı düşüş trendinde tutan bir alçalan kanalda sıkıştı.

Fiyat, yaklaşık 2 aydır azalan kanal ile uyumlu gidiyor. Boğalar ve Ayılar, fiyat hareketini konsolidasyon benzeri bir oluşumda bırakan her iki tarafı da eşit olarak savundu. Bu yazı yazıldığı sıralarda ETH, 1811-1944 dolar arasındaki ana destek bölgesinde bulunuyor.

Bu alanda tutunamazsa, ETH fiyatı muhtemelen 1650 dolar civarında yeni bir seviyeye düşecek. Bu gerçekleşirse, Ethereum, 1500 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test etme şansını yakalayabilir. Bu seviye, muhtemelen bir tür yükseliş trendinin başlaması için bir sıçrama noktası olacaktır.

Ethereum (ETH) için önemli noktalar

  • Spot Fiyatı: 1921 dolar
  • Trend Durumu: Nötr
  • Volatilite: Düşük
  • Destek Seviyesi: 1811 dolar
  • Direnç Seviyesi: 1944 dolar

 

Ethereum Fiyat Analizi 17 Temmuz 2021 haberi ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!