fbpx

Ethereum Bitcoin’i Geride Bırakabilir Mi?

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Ethereum Ve Bitcoin

Ethereum ve Bitcoin’i rakip olarak gören bir çok insan mevcut. Gelin bu iki dijital parayı kıyasladığımız yazımızı inceleyelim.

Ethereum Daha Fazla Kullanım Alanına Sahip!

Bu tartışma geçmişten bu güne kadar sık sık dile gelmekte. Finans devi Guggeheim’in kurucu ortağı Todd Morley geçtiğimiz aylarda Bitcoin’in tek bir şey olduğunu ancak Ethereum’un akıllı kontratlar sayesinde çok daha fazla kullanıma sahip olduğunu düşündüğünü söylemişti. Dijitalleşme adımları atamayan işletmelerin geri kalacağını da savunan Morley bunun Ethereum ağı üzerinde elde edileceğini de söyledi.

Karşılaştırmak Mümkün Mü?

Bitcoin Ve Ethereum

Bitcoin ve Ethereum birer dijital para olsalar da tam anlamı ile karşılaştırmak mümkün değildir. Ethereum daha çok, akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamalar geliştirilmesine yönelik bir platform olarak karşımıza çıkar. Bitcoin ise ulusal para birimlerinin yerini almayı hedefleyen alternatif bir dijital para birimi olarak karşımıza çıkmakta. Ayrıca Bitcoin arzı  sınırlı bir dijital varlıktır. Ethereum ise arzı sınırsız bir dijital varlıktır.

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “1205f218045a6e91178”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

Ethereum Henüz Tamamlanmamış Bir Proje!Ethereum ve Bitcoin

Ethereum’un henüz gelişmekte  olduğunu ve buna rağmen ilgili çekici ve sevilen bir proje olduğunu unutmamak gerek. Bu sebeple uzun vade de Bitcoin ile rekabetinin artacağı düşünceleri haksız sayılmaz. Ethereum kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan Gas ücretleri geçtiğimiz aylarda azalsada 2.0 güncellemesi ile tamamen bir sorun olmaktan çıkması bekleniyor. Bu da Ethereum’un fiyatına ve kullancılarına büyük katkı sağlayacaktır.

Bitcoin ve Ethereum Arasında ki Bazı Farklar!

İki dijital para birimi arasında ki en temel farklardan biri Ethereum’un programlanabilir olmasıdır. Bitcoin’in yazılım olarak değişikliğe uğraması biraz yavaş kalabilir. Bitcoin’in madencilik sistemleri, işlemci gücüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ethereum ise ekran kartları ile eşitlikçi ASIC denilen bir sistem ile üreticilerin eşitliğini sağlar. Aynı zaman da Bitcoin ilk çıkan kripto para olarak insanlar tarafından daha popüler. Bununla birlikte uçuk fiyatlara çıkan fiyatının etkisi  daha çok tercih edilen bir kripto para birimi olmasına da sebep oluyor diyebiliriz. İlerleyen yıllarda bu rekabetin artacağı ve Ethereum’un lider kripto para konumuna gelmesi imkansız değil. Ancak Bitcoin’i tahtından indirmenin kolay olmadığını hatrılamakta fayda var.

Ethereum Bitcoin’i Geride Bırakabilir Mi? yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!