fbpx

ETH DeFi Projelerini Nasıl Etkiliyor: LINK, AAVE, SUSHI Korelasyonları

hisse-onerileri-10.jpg
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
deFi

ETH bu hafta sonu düşüşe geçerken, birkaç DeFi projesinde de aynı şey oldu. Ethereum’un fiyat hareketi, DeFi’nin rallisine de mğüdahale ediyor. Geçen ay, ETH’nin fiyatı birkaç kez 2000 doların altına düştü. Bu durumlarda, DeFi TVL’si (yani Defi’de Kilitlenen Toplam Dolar) ve birkaç DeFi projesinin TVL’sinde de düşüş kaydedildi.

DeFi, 2021’in başından bu yana iki kez ralli yapmış olsa da, en büyük DeFi rallisi bir çok analiste göre henüz başlamadı ve büyük ölçüde bu ralli BNB ve ETH yatırımcılarının katılımına bağlı olabilir.

Bu savı destekleyen önemli bir istatistik var. Tüm eşsiz ETH adreslerinden yüzde 1,75’inden fazlası, DeFi projeleriyle etkileşime girdi. Bu, ETH ağındaki olası 159 Milyon adresten 2,8 Milyon kullanıcıya tekabul ediyor. Bu, ölçeklenebilir bir olasılık olduğu için DeFi için bir yükseliş durumu oluşturuyor olabilir. Bununla DeFi’nin TVL’si 2021’de henüz en yüksek noktasına ulaşmadı.

DeFi’ye 50 Milyar Dolar Kilitli Olsa da Henüz ATH Gelmiş Değil!

DeFi'nin en büyük rallisi henüz gerçekleşmedi

DeFi TVL | Kaynak: DeFiPulse

Şu anda DeFi TVL, DeFiPulse’un yukarıdaki grafiğine göre 53,2 Milyar Dolar seviyesindeydi. Yani 53,28 Milyar Dolar DeFi için kilitlenmiş durumda. Diğerlerinin yanı sıra, daha önce de haberini yaptığımız üzere AAVE şu anda en baskın DeFi tokenidir. ETH ile etkileşime giren DeFi projeleri arasında en dikkat çekenleri AAVE ve SUSHI. ETH bu projelerle doğrudan etkileşime girmemiş olsa da, ETH’nin 2. katman MATIC’i, zincirde ETH’ye karşı toplandığı için bu projelerle etkileşime girdi.

ETH DeFi Projelerini Nasıl Etkiliyor?

ETH’ye yanıt olarak toplanan bir sonraki DeFi projeleri dalgası LINK tarafından yönetilebilir. 20 $ fiyat seviyesinde, LINK yatırımcılarının %44’ü, LINK’i cüzdanlarında hala tuttukları için %78’lik bir oranla kârlıdır. LINK ağındaki büyük işlemlerin sayısı istikrarlı bir şekilde arttı. LINK’in ticaret hacmi geçen hafta boyunca istikrarlı bir şekilde arttı ve HODLer’ların %20’den azı bir yıldan fazla bir süredir LINK’i elinde tutuyor.

DeFi'nin en büyük rallisi henüz gerçekleşmedi

Chainlink Fiyat Tablosu | Kaynak: Coinmarketcap.com

Son 3 ayda fiyat 16$ seviyesine yaklaştı, mevcut fiyat seviyesi bundan daha yüksek. Zincir içi metrikleri ve LINK’in ETH ile olan korelasyonunu takiben LINK mevcut seviyede hala fiyatlanmamış olabilir. LINK’in ETH’nin fiyat rallisine yanıt olarak yükselmesi muhtemeldir. Ek olarak, genel algısal yorumlamalarda da DeFi’deki birkaç projenin 2021’de daha da artması bekleniyor.
Yatırım tavsiyesi değildir.

ETH DeFi Projelerini Nasıl Etkiliyor: LINK, AAVE, SUSHI Korelasyonları yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!