EREGL, FROTO, KCHOL, TKFEN, TCELL, VESTL Hisse Önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Düne pozitif seyirle başlayan BIST-100 endeksi gün içinde de gücünü korudu ve %1.2 artışla 1,189 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi tarihi seviyelerde 31.3 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 65 hisse değer kazandı, 32hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL kuru 7.93, risk primi CDS ise 525 seviyesinde bulunuyor. Güne başlarken yurtdışı vadeli piyasalarda negatif bir görüntü hakim.

Küresel çapta vaka sayılarının artmaya devam etmesi, aşı çalışmalarının sekteye uğraması ve mali teşvik paketlerinin gecikmesi piyasalarda baskı yaratıyor. Özellikle ABD’de başkanlık seçimi öncesinde oynaklığın yüksek olması normal ancak ekonomik aktivitenin yeniden duraksadığı son dönemde teşvik paketlerinin de gecikmesi ekstra bir negatif görüntü oluşturuyor. Son olarak Avrupa’da artan vaka sayıları sebebiyle bazı ülkelerde kısıtlamalar genişletildi, Cumartesi gününden itibaren de Paris ve birkaç büyük şehirde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bu ortamda hisse endeksleri gerilerken, özellikle tahvil tarafına yeniden giriş izleniyor. ABD 10 yıllık tahvil faizi yeniden %0.72 altına geriledi. İçeride ise nispeten güçlü bir seyir izliyoruz. Dün, Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz’deki doğalgaz rezervine ilişkin açıklamalar yaptı ve bu rezervin yukarı revize edilebileceğini belirtti. Cumartesi günü revize rakamın açıklanması bekleniyor. Bu gelişme ile beraber TL varlıklarda pozitif seyir sürebilir.

BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz. 1,180 destek haline gelirken 1,200 hedefimizi koruyoruz, 1,170 seviyesini ise kısa vadeli zarar-kes seviyesi olarak belirliyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz.
 1,180 destek haline gelirken 1,200 hedefimizi koruyoruz, 1,170 seviyesini ise kısa vadeli zarar-kes seviyesi olarak belirliyoruz.

BIST-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta yukarı yönlü hareketin devamı halinde izlenmesi gereken ilk direnç 1.315 iken, bu seviyenin üzerinde 1.335-1.360 bölgesinin hedefleneceğini düşünüyoruz.
 1.310-1.300 ve 1.295 kısa vadede destek olarak izlenebilir.

Günlük Hisse Beklentileri

EREGL, FROTO, KCHOL, TKFEN, TCELL, VESTL

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 15102020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (15.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

EREGL, FROTO, KCHOL, TKFEN, TCELL, VESTL Hisse Önerileri ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*