ENJSA, INDES, KOZAL, MAVI, MPARK, SISE Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne kar satışlarıyla başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında da zayıf seyretti ve haftanın son işlem gününü %1.4 kayıpla 1,524 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 31.6 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 28 hisse değer kazandı, 70 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.47 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda ise hafif negatif bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Küresel hisse piyasalarında haftalar sonra ilk kez geçen hafta negatif kapanış gözlemledik. ABD’nin seçilmiş başkanı Biden’ın açıkladığı 1.9 trl $ tutarındaki mali teşvik paketi ve Powell’ın güvercin açıklamalarına rağmen piyasalarda kar satışları ağır bastı. Özellikle teşvik paketinin Senato’dan kabul görüp görmeyeceğine ilişkin belirsizlik sürerken, ABD dolarında hafif değer kazancı izleniyor. FED başkanı Powell’ın ise faiz artırımı ve varlık alım programının azaltılması tartışmalarına son verdiğini gördük. Powell, çıkış stratejisi için erken olduğunu ve bu konuda geçmişten ders alındığını ifade etti. Haftaya başlarken Çin’de beklentilerin üzerinde gerçekleşen büyüme verileri Asya piyasalarında nispeten pozitif fiyatlanıyor. Bugün ABD spot piyasaları kapalı olacak, bu nedenle veri akışı ve işlem hacmi sakin olacaktır.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste geçen haftaki kar satışlarının ardından 1,510-1,500 ve 1,480 destek seviyeleri öne çıkmaktadır. 1,540 ise ilk direnç seviyesi olarak takip edilmelidir. 1,480 ana destek iken, kısa vadede dalgalanma sürebilir, bu nedenle orta vadeli pozisyonları korumayı, kısa vade için ise ekstra riskten kaçınmayı öneriyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste geçen haftaki kar satışlarının ardından 1,510-1,500 ve 1,480 destek seviyeleri öne çıkmaktadır. 1,540 ise ilk direnç seviyesi olarak takip edilmelidir.

 1,480 ana destek iken, kısa vadede dalgalanma sürebilir, bu nedenle orta vadeli pozisyonları korumayı, kısa vade için ise ekstra riskten kaçınmayı öneriyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Endeks kontratı Cuma günü gelen satışlarla haftayı 1.669 seviyesinden kapattı. Açılışın ardından yukarı yönlü denemeler görmemiz halinde 1.690 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.690 üzerinde 1.713 ve 1.725 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

 Aşağı yönlü hareketin devam etmesi durumunda ise 1.660 ve 1.650 destek seviyeleri olarak izlenmelidir. Önemli destek olan 1.650 seviyesi altında satışlar hızlanabilir, o nedenle bu seviyeyi kısa vadeli işlemler için zarar-kes seviyesi olarak izliyoruz.

ENJSA, INDES, KOZAL, MAVI, MPARK, SISE

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 18012021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (18.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ENJSA, INDES, KOZAL, MAVI, MPARK, SISE Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*