fbpx

ENJSA Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri-10.jpg
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Bakış

Güne hafif pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde kısmen dar bantta dalgalanırken günü %0,29 düşüşle 1.391,73’den kapattı. Endeks gün içinde 1.382, kısa vadede 200 GHO’nın (üssel) geçtiği 1.336 üzerinde tutundukça geri çekilmeler olsa da tepki yükselişinin 1.433 ilk hedef olmak üzere devam ettirmesi beklenmektedir. Endeksin 1.433’ü yukarı kırarak üzerinde kapanış yapması durumunda ise tepki yükselişinin 1.460-1.464 aralığına doğru devam etme potansiyeli oluşacaktır. Endeksin 1.382 altında kapanış yapması durumunda ise satış baskısının 1.359 ara destek olmak üzere 1.336’lara doğru devam etmesi beklenir.

Gün içinde 1.483’lere gerileme tepki yükselişi için alım fırsatı, 1.432 ve üzerine tepki yükselişi ise trade amaçlı satış fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin 200 GHO altında kapanış yapması durumunda düşüş ana yükseliş trendi desteği olan 1.290-1.291 aralığına doğru tekrar güçlenmesi beklenir. Teknik göstergelerdeki güçlenme isteği endekste tepki yükselişi eğiliminin sınırlı da olsa güç kazanacağına işaret etmektedir. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması bekleniyor.

ENJSA

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten – (1.04.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ENJSA Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!