fbpx

Elon Musk, Jack Dorsey’in Bitcoin Oturumu Teklifini Kabul Etti!

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Twitter CEO'su Bitcoin için çok çalışıyor

Tesla CEO’su Elon Musk, Jack Dorsey’in Bitcoin (BTC)’in kurumsal olarak benimsenmesi üzerine yapacakları tartışma davetini kabul etti. Elon Musk’un kabulü, teknoloji milyarderinin projeyle alakalı açıklamalarından sonra geldi.

elon musk jack dorsey

Elon Musk Jack Dorsey’in Bitcoin oturumu teklifini kabul etti!

Tesla CEO’su Elon Musk, sonunda Twitter CEO’su Jack Dorsey’in açıklamalarının akabinde Bitcoin’i benimseme ve açık kaynak geliştirmeyi tartışma davetini kabul etti. Her şey Jack Dorsey’in Bitcoin hakkında ana akım anlatıyı amaçlayan ve “damgalamayı” ortadan kaldıran ve kurumların onu nasıl benimseyebileceklerini anlamalarına yardımcı olacak bir girişim olan ‘The ₿ Word’i duyurmasıyla başladı.

HisseBank.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Elon Musk daha önce mizah biçimiyle davetten kaçınmaya çalışmıştı ancak sonunda kabul etti. Bugün erken saatlerde Elon Musk, Bitcoin topluluğunu kızdırarak şunları söyled:

Bir ampulü takmak için kaç Bitcoin maximisti gerekir?

Elon Musk’un BTC ile aşk ve nefret ikilemi devam ediyor

Elon Musk, geçtiğimiz çeyrek yıl içinde bir Bitcoin kahramanından bir Bitcoin katiline dönüştü ve o vakitten beri trolleme çılgınlığı devam etti. Tüm bunlar sırasında Elon Musk, fiyattaki yarı yarıya düşüşe karşın Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin varlığını elinde tuttuğunu savundu. Elon Musk’un tweet’leri çoklukla kripto piyasasında bir fiyat dalgalanmasına yol açtı, bu onun da alay ettiği bir konu… Her şey, Tesla’nın BTC ödemelerini aktifleştirdikten sonraki haftalar içinde Bitcoin ödeme seçeneğini durdurmasıyla başladı ve çevresel şartların kötüye gittiği gösterildi. Ancak Elon Musk, BTC madenciliği daha yeşil hale geldiğinde Tesla’nın tekrar BTC ödeme seçeneğini aktifleştirmeyi düşüneceğini savundu.

Jack Dorsey’in Bitcoin’e bakışı ise Elon Musk’unkinin tam zıddı ve Bitcoin’in çağdaş tarihin en kıymetli icatlarından biri olduğunu söylüyor. Daha evvel Jack Dorsey gerekirse Bitcoin için hem Square‘den hem de Twitter’dan ayrılacağını söylemişti. Elon Musk, Bitcoin’in Proof-of-work’ü üzerinden Proof-of-stake madenciliği konsensüsü için propaganda yaparken, Jack Dorsey POS’un daha merkezi ve daha az güvenilir olduğuna inanıyor.

Elon Musk, Jack Dorsey’in Bitcoin Oturumu Teklifini Kabul Etti! yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!