fbpx

El Salvador’dan Vatandaşlarına 30 dolar değerinde Bitcoin!

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
el salvador

El Salvador Hükümeti  kendi Bitcoin uygulaması olan ‘Chivo’ adlı uygulamayı indiren her yetişkin vatandaşa 30$ değerinde bitcoin vereceğini açıkladı.

El Salvador Devlet Başkanı Açıkladı

El Salvador Devlet Başkanı Bukele 7 Eylül tarihinde yürürlüğe girecek Bitcoin yasası ile Android ve IOS cihazlara indiriebilecek olan dijital cüzdan uygulamasını tanıttı. ‘Chivo’ isimli bu uygulamayı indiren yetişkin vatandaşlara 30$ değerinde Bitcoin hediye edilecek. Bu açıklama, Bitoin kullanıcıları tarafından oldukça olumlu tepkiler aldı, El Salvador hükumetinin dağıtması gereken Bitcoin miktarını satın alması gerektiği ve piyasalar üzerinde 100 milyon dolardan fazla satın alma baskısı yaratacağını söylendi.

Bitcon BTC

Dünyanın en büyük kripto para piyalasarından biri olan Biance’ in kurucusu ve CEO’ su Chappeng Zhao bu konu ile ilgili olumlu bir tutum sergiliyor.Tek Seferde 6 milyon kişi kripto para ekosistemine eklendi yazarak.  Kripto para ekosistemine katkı sağlayan El Salvador Hükümeti ile ilgili tebrik mesajı gönderdi.

Bitcoin BTC

Daha öncesinde Bitcoin ATM’leri gelecek olan El Salvador hükümeti için mobil uygulama oldukça güzel bir gelişme.

Chivo Uygulaması Nedir ?

Devlet Başkanı düzenlediği basın toplantısında hükümet destekli olan ‘Chivo’ ile kullanıcılara sunulan resmi dijital cüzdan uygulamasının Bitcoin kullanımının temelini oluşturacağını açıkladı.

Bu uygulamanın Salvador’ da konuşulan İspanyolca da ‘havalı’ anlamına geldiğini de söylemek gerekirse Salvador hükümeti’ nin Bitcoin kullanımına sıcak baktığını gösteren bir detayı daha görmüş oluyoruz.

Bitcoin Chivo Uygulaması

Ülkede kullanılacak bu uygulama hükümet destekli olduğu için ve vatandaşlara 30 $  değerinde Bitcoin hediye edeceği için kullanımı yaygın, güvenli olabilir.

Bitcoin ile birlikte diğer resmi para birimi olan doların kullanımına da devam edilebilecek olan El Slavador ülkede Bitcoin kullanımını zorunlu tutmayacak.

El Salvador’dan Vatandaşlarına 30 dolar değerinde Bitcoin! yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!