fbpx

Efsanevi Borsacı Bitcoin’e Veda Edip BTC’lerini Sattığını Açıkladı!

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bitcoin btc

Bitcoin Pazartesi günü iki haftanın en düşük düzeyine geldiğinde, CNBC’den Jim Cramer, Çin’in kripto madenciliği baskıları ve fidye yazılımı hücumları konusundaki kaygılarını dile getirerek sahip olduğu BTC’lerin “neredeyse tamamını sattığını” açıkladı.

Bitcoin için önemli saldırılar da neyin nesi?

Pazartesi günü CNBC’nin “Squawk on the Street” programına konuşan efsanevi borsacı Cramer, ihtiyacı olmadığı için BTC’lerinin tamamını sattığını tabir ediyor. HisseBank.com olarak vurguladığımız üzere Bitcoin sabah saatlerinde 31.177 dolar üzere günlük bazda en düşük düzeylere geriledi. Fiyat düşüşünü tekrar Çin odaklı haberler tetiklemiş üzere görünüyor. Çin’in kripto madenciliği baskısı güneybatıdaki Sichuan eyaletine yayıldığı için bu durum fiyatın gerilemesini tetikledi.

Çin’in yeni kısıtlamalarına cevap olarak MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, bunun “Çin için bir trajedi ve uzun vadede Dünyanın Geri Kalanı için bir fayda” olduğunu söyledi. Ayrıyeten, MicroStrategy Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 13.005 Bitcoin daha aldığını ve toplam olarak 3 milyar doların üzerinde bir Bitcoine karşılık gelen 100.000 adetin üzerine çıktığını duyurdu.

microstrategy

Cramer BTC’den uzaklaşıyor

Cramer, geçen yıl kripto para birimini tam anlamıyla benimsedikten sonra artık BTC’ye veda ediyor. Bitcoin’ini satma kararını tartışırken iki önemli etkene dikkat çekiyor. Bunlardan bir tanesi Çin faktörü başkası ise fidye yazılımı akınları. Cramer ayrıyeten, kriptonun madencilik kapasitesinin iyi olması ışığında Bitcoin fiyatının neden düştüğünü sorguluyor ve Altın’ın madencilik kapasitesinin azalması durumunda kıymetli altının fiyatının artacağını vurguluyor.

Mart ayında Cramer, varlıkların nasıl çeşitlendirilmesini gerektiğini belirtmiş ve %5 altın ve %5 Bitcoin halinde bir tavsiyede bulunmuştu. Altın’ın kendisini hayal kırıklığına uğrattığını belirten Cramer %10 Altın görüşünü %5 altın ve %5 Bitcoin halinde özetlemişti. Cramer, 2020 yılında da bir açıklama yapmış ve Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı Anthony Pompliano’nun kendisine ilham verdiğini belirterek BTC’ye 500.000 dolar yatırım yaptığını söz etmişti. Akabinde Nisan ayının ortasında Cramer, mesken ipoteğini ödemek için bir kaç Bitcoin sattığını açıklamıştı. Bu mühlet zarfında, kripto para birimi 64.000 doların üzerinde rekor düzeylerde süreç görüyordu.

Efsanevi Borsacı Bitcoin’e Veda Edip BTC’lerini Sattığını Açıkladı! yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!